Fotovoltaika pohledem 15leté praxe

Jak pracuje fotovoltaika a proč potřebuje měnič

Solární, sluneční nebo fotovoltaické elektrárny (ve zkratce FVE) využívají sluneční svit jako obnovitelný, levný a nevyčerpatelný zdroj elektrické energie. Ať už přisoudíme objev fotovoltaického jevu, na jehož principu fotovoltaika funguje, dvojici pánů William Grylls Adams a Richard Evans Day nebo Alexandrovi Edmondovi Becquerelovi a jeho otci jako předchůdci a podporovateli, musíme být více než vděčni, že k tomuto zjištění došli.Fotovoltaika a její princip

Fotovoltaika pracuje na principu přeměny slunečního záření na elektrickou energii. Fotovoltaické články, ze kterých se skládají solární panely, jsou polovodičové součástky, které přeměňují sluneční energii na elektřinu. Sluneční záření, které dopadá na povrch fotovoltaických článků, emituje elektrony. Tím vzniká stejnosměrný elektrický proud upravený měničem na střídavý. Střídavý proud je pro domácnost použitelný a může napájet elektrospotřebiče nebo ohřívat vodu.

Solární panely podpořené výzkumem a vývojem

Společnosti, které se věnují výzkumu, vývoji a produkci solárních panelů, vynakládají velké množství finančních prostředků na to, aby jejich solární panely dosahovaly vyšší účinnosti. Ekologický systém, jakým fotovoltaika je, se tak stává rok od roku efektivnější, plochy střech rodinných domů již na instalovaný výkon nepotřebují takový prostor a výkonnosti solárních panelů se neustále zvyšují. Pro porovnání uvádíme, že jsme v začátcích našeho podnikání (rok 2008) používali solární panely s jmenovitým výkonem 180 Wp, zatímco dnes vám rádi nainstalujeme 550 Wp, pokud to bude vaše volba.

Jaká fotovoltaika je vhodná pro vaši domácnost?

Síťový systém je fotovoltaika, jejíž cena je příznivější

Síťový systém je taková fotovoltaika, která nevyužívá výhod baterií a neakumuluje v nich energii na pozdější dobu; co spotřebujete, spotřebujete, co nespotřebujete, prodáte. V současnosti ale za velice nízké výkupní ceny, které vás rozhodně nepotěší. Pokud bychom srovnali dvě stejné fotovoltaické elektrárny (FVE) se stejnými parametry, jedna by byla bez baterie jako síťová a druhá s baterií jako hybridní, je pořízení síťového systému levnější volba. To ale nemusí nutně znamenat, že vám takto nastavená fotovoltaická elektrárna zkrátí návratnost investice. Pokud nechcete kupovat vlastní baterie, protože je to vyšší investice nebo na ně prostě nemáte prostor, nabízí vám síťový systém možnost virtuální baterie. Přebytečnou energii, kterou odesíláte zpět do sítě, si v ní můžete uchovat na pozdější spotřebu, musíte ale počítat s tím, že zpětná spotřeba vlastní energie bude částečně zpoplatněna.

Fotovoltaika jako hybridní systém zajišťuje energii ve správný čas

Vaše fotovoltaika produkuje elektrickou energii a využívá výhod baterií. Ty jsou nabíjené ve chvíli, kdy produkujete více, než potřebujete nebo v momentě, kdy se sami rozhodnete a ekologickou energii přeposíláte do baterií na základě povelu chytré aplikaci. Energii, kterou takto uchováte, máte k dispozici, kdy se sami rozhodnete. Máte také přístup do sítě pro případ, že jsou v zimě dlouhé dny bez slunečního svitu a vy pro svoji domácnost potřebujete podporu. Z našeho úhlu pohledu je hybridní systém nejrozumnější volba. Pokud chcete svoji investici maximálně zefektivnit a pokud vám finanční možnosti nebrání zakoupit baterie, bude pro vás jejich pořízení znamenat, že pozdější spotřeba elektrické energie, kterou sami vyprodukujete, nebude zatížena dalšími poplatky. Rádi vám nabízíme nejkvalitnější baterie s dlouhou životností a garancí vyššího množství nabíjecích cyklů, než je obvyFklé.

Ostrovní systém - Off Grid: fotovoltaika se svobodou bez distributora

Jedete obcí a svítí na vás značení, že se má jet rychlostí 50 km/h? Přesně toto je krásný příklad, kdy je fotovoltaika ostrovním systémem. Ve větším provedení se pak takto zapojené fotovoltaické elektrárny (FVE) mohou použít pro celé domácnosti. Jejich pořízení, které v sobě zahrnuje výkonnou FVE a velké množství baterií, je v současné době finančně náročné a vyhovuje hlavně lidem, jejichž přesvědčení a touha po energetické nezávislosti překoná částečné nepohodlí z časovaného použití elektrické energie. Nicméně ostrovní systém pro vás může znamenat absolutní soběstačnost a nulovou potřebu sledovat, co se na trhu se silovou elektřinou děje.

Fotovoltaika na klíč od SOLLARISu má vždy něco navíc

Jsme rodinná firma, jejíž členové instalují fotovoltaické elektrárny od roku 2008. Fotovoltaika na klíč od naší společnosti znamená prémiové komponenty, otevřený přístup, osobní zhodnocení vaší aktuální situace v oblasti spotřeby elektrické energie, a hlavně pravdivé posouzení, zda je pro vás fotovoltaická elektrárna vhodná.

Cena fotovoltaické elektrárny je srovnatelná s konkurencí, přestože v naší nabídce naleznete high-tech díly (baterie, měnič, nejvýkonnější solární panely), které vám budou sloužit výrazně déle. Nezávazná nabídka a konzultace je u nás samozřejmě ZDARMA. Šetřete peníze za nakupovanou elektrickou energii, vyplňte nezávaznou poptávku a přidejte se k našim spokojeným zákazníkům.