Fotovoltaika a reference na mapě ČR

Náš zkušený tým instaluje prospěšné fotovoltaické elektrárny (FVE) s baterií i bez baterie po celé České republice od roku 2008. Spolehlivá fotovoltaika na klíč je doplněna administrativou a záručním i pozáručním servisem od roku 2008. Projděte si naše realizace a přidejte se ke spokojeným klientům naší společnosti.

Fotovoltaika na klíč v referencích

Fotovoltaické elektrárny (FVE) s potěšujícími bonusy

Naše fotovoltaické elektrárny jsou složené výhradně z kvalitních komponentů, jsou doplněny o optimizéry na rizikové solární panely ZDARMA a naši odborníci napříč dotačními tituly zajišťují našim klientům dotace v maximální výši před schválené před samotnou realizací! Instalovaná fotovoltaika od SOLLARISu znamená pořízení špičkového systému, jehož cena zůstává pro zákazníka příznivá. Jistotu vhodného výběru instalační společnosti potvrzuje naše hodnocení na voltaico.cz, kde náš naši klienti hodnotí pěti hvězdičkami z pěti možných!


Liberecký (zrušit)

02-2023 Česká Lípa / Fotovoltaika, baterie, wallbox, Česká Lípa, Liberecký kraj

Realizace: únor 2023

Ve městě Česká Lípa, Liberecký kraj fotovoltaika na klíč s celkovým výkonem 9,265 kWp. na střeše RD. Instalace proběhla v únoru 2023. Na střeše rodinného domu je umístěno 17 monokrystalických panelů SUNPRO SP545-144M10, bateriové úložiště má celkovou kapacitu 17,4 kWh, kvalitní baterie jsou značky SolaX Triple Power. FVE je podpořena výkonným, hybridním měničem SolaX X3-Hybrid. Celý systém doplňuje wallbox SolaX X3. Tento projekt podpořily dotace NZÚ.

Fotovoltaika, baterie, wallbox, Česká Lípa, Liberecký krajRealizace FVE na klíč, Česká LípaRealizace - fotovoltaika na klíč - Liberecký krajFotovoltaická elektrárna na klíč, Česká LípaFVE s bateriemi a wallboxem, Liberecký krajFotovoltaika s wallboxem, Česká Lípa

Česká Lípa / Fotovoltaika 9,66 kWp, Česká Lípa, Liberecký kraj

Realizace: srpen 2012

Společnost SOLLARIS se instalování těch nejlepších FVE věnuje od roku 2008. Máme zkušenosti s velkou řadou realizací po celé České republice a každá další fotovoltaická elektrárna nám přináší další. Jsme pro vás tou nejlepší volbou, pokud uvažujete o pořízení tohoto ekologického a prospěšného systému. Ve městě Česká Lípa (Liberecký kraj) jsme získali další zkušenosti montáží 42 kusů solárních panelů Aleo Avim s jmenovitým výkonem 230 Wp a měniče Solarmax 10 MT. Celý systém byl propojený s domácími rozvody a snížil uhlíkovou stopu rodinných příslušníků. Zapojeno jako zelený bonus.

Fotovoltaika 9,66 kWp, Česká Lípa, Liberecký kraj

Česká Lípa / Fotovoltaika na klíč 3,6 kWp, Česká Lípa, Liberecký kraj

Realizace: Listopad 08

Při instalaci solárních panelů na šikmé střeše rodinného domu má domácnost na výběr mezi hliníkovými profily, pokud je sklon a úhel střechy vhodný nebo hliníkovými konstrukcemi, které pomohou se správnou orientací vůči slunci. Fotovoltaika ve městě Česká Lípa (Liberecký kraj) má krásnou, kvalitní a vhodně orientovanou střechu, při instalaci fotovoltaické elektrány tak přišly na řadu hliníkové profily, které zajišťují 18 kusů solárních panelů značky Suntech STP 200 Poly s jmenovitým výkonem 200 Wp. Fotovoltaika je doplněna o měnič SolarMax 4200S. Zapojeno na zelený bonus.

Hliníkové konstrukce pro solární panely Suntech STP 200, Česká LípaInstalace fotovoltaické elektrárny na klíč 3,6 kWp, Česká Lípa, Liberecký krajFotovoltaika na klíč 3,6 kWp, Česká Lípa, Liberecký kraj

Chotyně / FVE s celkovým výkonem 4,23 kWp, Chotyně, Liberecký kraj

Realizace: listopad 2013

Bohatá historie instalací z nás dělá to, co jsme. Když jsme v roce 2013 instalovali FVE s celkovým výkonem 4,23 kWp, 18ti panely Canadian Solar 235 Wp a měničem Kostal Piko 4.2 v obci Chotyně, Liberecký kraj, byl náš velký sen pokračovat v realizacích a pomáhat lidem s energetickou soběstačností a nižšími cenami energií. O naše zkušenosti se opíráme i dnes. Instalovaná fotovoltaika byla zapojena jako zelený bonus.

FVE s celkovým výkonem 4,23 kWp, Chotyně, Liberecký krajMěnič Kostal Piko 4.2, obec Chotyně

Chuchelna / Fotovoltaická elektrárna 9 kWp, Chuchelna, Semily, Liberecký kraj

Realizace: říjen 2012

Rodinný dům s celkovým instalovaným výkonem 9,00 kWp přináší nemovitosti pořádné množství vlastní elektrické energie. Díky této realizaci získává domácnost částečnou energetickou soměstačnost a snižuje svoji uhlíkovou stopu. Přispívá tak k ekologičtější budoucnosti nás všech. Aby byla fotovoltaická elektrárna systém s dlouhou životností, vybral si investor solární panely Canadian Solar s jmenovitým výkonem 245 Wp a nechal si 36 kusy osadit dvě nezávislá pole. Funkčnost podporují tři měniče Solarmax 3000S. Zapojení na zelený bonus je velmi výhodné a zkracuje návratnost investice.

Fotovoltaická elektrárna 9 kWp, Chuchelna, Semily, Liberecký kraj

Chuchelna / Fotovoltaika 19,11 kWp, Chuchelna, Semily, Liberecký kraj

Realizace: říjen 2012

78 kusů solárních panelů už vyrábí opravdu úctyhodný výkon. Díky realizaci fotovoltaické elektrárny v obci Chuchelna (okres Semily, Liberecký kraj) má nemovitost celkový instalovaný výkon 19,11 kWp. Energetická nezávislost, kterou tato fotovoltaika přináší je nezanedbatelná stejně tak jako příjmy, které vznikají ze zapojení na zelený bonus. Realizace této FVE pro společnost SOLLARIS znamenala umístění a zapojení solárních panelů Canadian Solar s jmenovitým výkonem 245 Wp a připojení dvou měničů Solarmax 2x10MT. Zapojení na zelený bonus bylo také administrováno z naší strany.

Fotovoltaika 19,11 kWp, Chuchelna, Semily, Liberecký kraj

Cvíkov / Fotovoltaická elektrárna 2,94 kWp, Cvíkov, Česká Lípa, Liberecký kraj

Realizace: listopad 2012

Arkýř ani střešní okna nejsou být pro FVE překážka. Při vhodném umístnění jsou solární panely efektivní a vyrábějí dostatek ekologické energie. Fotovoltaická elektrárna v obci Cvíkov (okres Česká Lípa, Liberecký kraj) byla profesionálně navržena a perfektně namontována tak, aby přinesla co možná nejvíce energie. Fotovoltaika na klíč obsahovala 12 kusů solárních panelů Canadian Solar s jmenovitým výkonem 245 Wp a měnič Solarmax 3000S. V době instalace bylo nejvýhodnější zapojení na zelený bonus, protože přinášelo dodatečné finance do rodinného rozpočtu a zkracovalo návratnost investice.

Fotovoltaická elektrárna 2,94 kWp, Cvíkov, Česká Lípa, Liberecký kraj

Doubrava / Fotovoltaika 14,72 kWp, Doubrava, Semily, Liberecký kraj

Realizace: září 2009

Správná instalační firma zajistí to nejlepší umístění vaší nové fotovoltaické elektrárny. Promyslí si rozvržení panelů i nejvýhodnější umístění vůči slunci. Je samozřejmostí navržení nejlepšího uložení solárních panelů tak, aby byla výtěžnost celého systému co nejvyšší. Fotovoltaika s celkovým instalovaným výkonem 14,72 kWp v obci Doubrava (okres Semily, Liberecký kraj) obsahuje dva druhy uložení 64 kusů solárních panelů značky Siliken o jmenovitém výkonu 230 Wp. Jednak do hliníkových profilů, jednak do hliníkových konstrukcí. Doplněno o 3 měniče Solarmax 4200S a 2 měničů Solarmax 2000S.

Instalace FVE 14,72 kWp, Liberecký krajFotovoltaická elektrárna 14,72 kWp, Doubrava, Semily, Liberecký krajFotovoltaika 14,72 kWp, Doubrava, Semily, Liberecký kraj3 měniče Solarmax 4200S, 2 měniče Solarmax 2000S, DoubravaInstalace fotovoltaické elektrárny, Doubrava, Semily

Hodky / Fotovoltaika 4,83 kWp, Hodky, Světlá pod Ještědem, Liberecký kraj

Realizace: květen 2010

Realizovaná fotovoltaika s celkovým instalovaným výkonem 4,83 kWp ve vesnici Hodky (část obce Světlá pod Ještědem, Liberecký kraj) přináší své domácnosti ekologickou elektrickou energii, která není zažížena každoročním vyúčtováním. Díky dlouhé životnosti svých komponentů výrazně snižuje uhlíkovou stopu svých obyvatel a zapojení jako zelený bonus přináší další finanční prostředky za produkci energie, které zvyšují příjmy domácnosti a snižují návratnost investice. Fotovoltaická elektrárna je složena ze solárních panelů Aleo Solar o jmenovitém výkonu 230 Wp a 3 měničů Solarmax 2000S.

Instalace fotovoltaické elektrárny 4,83 kWp, Hodky, Světlá pod Ještědem, Liberecký kraj3 měniče Solarmax 2000S, Hodky, Světlá pod JeštědemFotovoltaická elektrárna 4,83 kWp, Hodky, Světlá pod Ještědem, Liberecký krajInstalace měničů pro FVE, HodkyFotovoltaika 4,83 kWp, Hodky, Světlá pod Ještědem, Liberecký kraj

Horní Branná / Fotovoltaika na klíč 4,6 kWp, Horní Branná, Semily, Liberecký kraj

Realizace: duben 2013

Plně funkční, dokonale realizovaná fotovoltaika na klíč na střeše RD s celkovým, instalovaným výkonem 4,6 kWp v obci Horní Branná (okres Semily, Liberecký kraj). Fotovoltaická elektrárna je složena z 20 kusů solárních panelů Qixin se jmenovitým výkonem 230 Wp a měniče Solarmax 6000S, zapojena je na zelený bonus. Vlastní vyprodukovaná, ekologická, elektrická energie znamená snížení výdajů domácnosti. Pokud fotovoltaika odráží potřeby a zvyky domácnosti, je návratnost investice do tohoto systému kratší. Slušná společnost Vám se správnou konfigurací pomůže.

Fotovoltaika na klíč 4,6 kWp, Horní Branná, Semily, Liberecký krajFotovoltaická elektrárna na střeše rodinného domu okres SemilyMěnič Solarmax 6000S, Horní Branná

Horní Branná / Fotovoltaika 4,6 kWp, Horní Branná, Semily, Liberecký kraj

Realizace: Květen 2012

Fotovoltaická elektrárna na střeše rodinného domu zajistí přísun ekologické energie, sníží uhlíkovou stopu a nepodléhá ročnímu vyúčtování, které může domácnosti děsit. Instalace fotovoltaické elektrárny na tomto druhu střechy probíhá tak, že se jednotlivé solární panely připevní k hliníkovým profilům s dlouhou životností. Fotovoltaika s celkovým instalovaným výkonem 4,6 kWp v obci Horní Branná (okres Semily, Liberecký kraj) obsahuje 20 kvalitně umístěných a připojených solárních panelů značky Aleo Avim a měnič Solarmax 6000S.

Fotovoltaika 4,6 kWp, Horní Branná, Semily, Liberecký kraj

Janovice / Fotovoltaika 4,2 kWp, Janovice v Podještědí, Liberecký kraj

Realizace: Březen 09

Fotovoltaika v obci Janovice v Podještědí (okres Liberec, Liberecký kraj) má celkový instalovaný výkon 4,2 kWp, je složena z 20 kusů solárních panelů značky Aleo S 210. Systém byl rozdělen na 2 kolektorové pole, východ a západ. Pro tuto instalaci byl použit speciální měnič SMA SB 4200 TL HC, kteý pracuje jako více stringový, tím pádem dosáhneme téměř 100% výkonu i při neideální orientaci střechy.

Instalace FVE, Janovice, okres LiberecPřiprava pro FVE, JanoviceMěnič SMA SB 4200 TL HC multistring.Instalace fotovoltaické elektrárny na západní střechu RD, JanoviceFotovotlaická elektrárna na východní střeše RD, JanoviceFotovoltaika 4,2 kWp, Janovice v Podještědí, Liberecký kraj

Jesenný / Fotovoltaika 4,83 kWp, Jesenný, Semily, Liberecký kraj

Realizace: říjen 2009

Fotovoltaická elektrárna složená z 23 kusů solárních panelů značky Aleo Solar o jmenovitém výkonu 210 Wp se nachází v obci Jesenný (okres Semily, Liberecký kraj). Vzhledem k východo-západní orientaci střechy byla fotovoltaika rozdělena na 2 kolektorová pole a byl použit měnič SMA 5000 TL-20, který rozdělil tato dvě pole na sobě nezávislá. Zapojení je zelený bonus bylo administrativně zastřešeno rodinnou společností SOLLARIS a domácnosti přináší příjmy z vlastní elektrické energie, to zkracuje domu návratnosti investice.

Hliníkové profily pro solární panely, Jesenný, SemilyMontáž fotovoltaické elektrárny 4,83 kWp, Jesenný, SemilyInstalace fotovoltaické elektrárny 4,83 kWp, Jesenný, okres SemilyMěnič SMA 5000 TL-20, Jesenný, okres SemilyFotovoltaická elektrárna 4,83 kWp, Jesenný, Semily, Liberecký krajFotovoltaika 4,83 kWp, Jesenný, Semily, Liberecký kraj

Liberec / FVE 3,5 kWp, baterie 4,5 kWh, Liberec, Liberecký kraj

Realizace: září 2016

Instalace FVE nemusí být pouze na jednu část střechy rodinného domu. Ve městě Liberec, Liberecký kraj, proběhlo umístění 14 ks panelů Omson s jmenovitým výkonem 250 Wp na tři různě orientované střechy RD. Solární panely byly rozděleny na tři pole - 6 kusů, 5 kusů a 3 kusy. Fotovoltaika na klíč je podpořena hybridním měničem Fronius Symo 4.0-3-S a bateriemi s celkovou kapacitou 4,5 kWh. Tyto baterie jsou vzhledem k možnosti použít vlastní vyprodukovanou, elektrickou energii v době, kdy ji domácnost potřebuje, velice přínosné.

FVE 3,5 kWp, baterie 4,5 kWh, Liberec, Liberecký krajFotovoltaika 3,5 kWh, baterie 4,5 kWh, LiberecInstalace fotovoltaické elektrárny na 3 střechy RD, Liberecký krajFotovoltaika, baterie a měnič, Liberec

Liberec / Montáž fotovoltaické elektrárny 29,9 kWp, Liberec, Liberecký kraj

Realizace: říjen 2013

Montáž fotovoltaické elektrárny na klíč s celkovým instalovaným výkonem 29,9 kWp znamenala osazení střechy solárními panely Qixin SL s jmenovitým výkonem 230 Wp a umístění měniče Aurora Tri 27,6-TL. Tato výkonná a ekologická fotovoltaika byla zapojena na zelený bonus, který návratnost investice výrazně zkracoval, protože majiteli za vyprodukovanou, elektrickou energii náležela finanční odměna.

Montáž fotovoltaické elektrárny 29,9 kWp, Liberec, Liberecký krajSolární panely Qixin, LiberecFotovoltaika 29,9 kWp Liberec, Liberecký krajFotovoltaická elektrárna 29,9 kWp, Liberecký krajInstalace FVE LiberecMěnič Aurora Trio 27,6-TL, Liberec

Liberec / Fotovoltaická elektrárna 7,5 kWp, Liberec, Liberecký kraj

Realizace: červenec 2012

Správné umístění FVE do plastových van zajišťuje bezchybné uložení, které chrání proti povětrnostním vlivům. Takto umístěné solární panely zůstanou ve stejné poloze, v jaké je nechají naši montážní technici. Jedná se o patentovaný výrobek, který používáme při každé přiležitosti, a když se na původní místa realizace vracíme, kvitujeme, jak perfektně funguje. Fotovoltaická elektrárna ve městě Liberec (Liberecký kraj) obsahuje 30 kusů solárních panelů Canadian Solar s jmenovitým výkonem 245 Wp a měnič Solarmax 10 MT. Zapojení na zelený bonus je výhodné pro vlastníka fotovoltaické elektrárny (FVE)

Fotovoltaická elektrárna 7,5 kWp, Liberec, Liberecký kraj

Liberec / Sluneční elektrárna 4,2 kWp, Liberec, Liberecký kraj

Realizace: Duben 09

Sluneční elektrárna s celkovým instalovaným výkonem 4,2 kWp ve městě Liberec (Liberecký kraj) přináší domácnosti zelenou, ekologickou energii s životností systému v řádu desítek let. Fotovoltaika instalovaná zkušeným a proškoleným týmem SOLLARIS zahrnonuje 20 kusů solárních panelů Aleo S18 s jmenovitým výkonem 210 Wp. Srdcem fotovoltaické elektrárny je měnič švýcarského výrobce Solarmax 4200S. Zapojení na zelený bonus administrativně zpracovala naše společnost a přinesla tím domácnosti dodatečné finanční prostředky z produkce a prodeje elektrické energie.

Instalace fotovoltaické elektrárny 4,2 kWp, Liberec, Liberecký krajFotovoltaika 4,2 kWp, Liberec, Liberecký krajSluneční elektrárna 4,2 kWp, Liberec, Liberecký krajMěnič Solarmax 4200S k FVE 4,2 kWp, Liberec

Liberec / Fotovoltaika 4,68 kWp, Liberec, Liberecký kraj

Realizace: Srpen 08

Fotovoltaika je systém, který bude domácnosti prospěšný desítky let. Aby tomu tak skutečně bylo, je dobré použít při instalaci kvalitní firmu složenou z profesionálních a proškolených pracovníků, kteří jsou schopni po celou dobu životnosti zajišťovat záruční i pozáruční servis. SOLLARIS je firma, která se díky své sesterské společnosti Photovoltaic Media s.r.o. těmto druhům servisů věnuje. Fotovoltaická elektrárna s celkovým instalovaným výkonem 4,68 kWp ve městě Liberec (Liberecký kraj) je složena z 18 kusů solárních panelů typu Suntech STP Poly 260 Wp a měniče Solarmax 6000S. Zelený bonus.

Fotovoltaická elektrárna 4,68 kWp, Liberec, Liberecký krajFotovoltaika 4,68 kWp, Liberec, Liberecký kraj

Lomnice nad Popelkou / Fotovoltaika na klíč 4,5 kWp, Lomnice nad Popelkou, Semily, Liberecký kraj

Realizace: březen 2013

Společnost Canadian Solar byla založena v roce 2001 a patří mezi ty nejlepší na trhu vůbec. Volba jejích produktů je vždy správná a pořízením solárních panelů této značky budete mít na střeše rodinného domu panely s jednou nejdelších záruk na trhu vůbec. Fotovoltaika na klíč ve městě Lomnice nad Popelkou (okres Semily, Liberecký kraj) měla celkový instalovaný výkon 4,5 kWp, jmenované Canadian Solar panely CS6P s jmenovitým výkonem 250 Wp a měnič Kostal Piko 5.5, díky kterému je fotovoltaická elektrárna funkční. Zapojení na zelený bonus zkracuje návratnost investice.

Fotovoltaika na klíč 4,5 kWp, Lomnice nad Popelkou, Semily, Liberecký krajFotovoltaická elektrárna 4,5 kWp, Lomnice nad PopelkouInstalace fotovoltaické elektrárny, Lomnice nad PopelkouMěnič Kostal Piko 5.5, Lomnice nad Popelkou

Lomnice nad Popelkou / Fotovoltaika 9,8 kWp, Lomnice nad Popelkou, Semily, Liberecký kraj

Realizace: červenec 2012

Úžasné solární panely, kvalitní měnič, precizní montáž a bezchybné připojení zajistí SOLLARIS. Na vás už je jen spotřeba ekologické, elektrické energie bez dodatečných nákladů. Fotovoltaika na klíč ve měsně Lomnice nad Popelkou (okres Semily, Liberecký kraj) pro nás znamenala bezpečné umístění 40 kusů solárních panelů Canadian Solar, připojení k měniči Solarmax 10MT, který mění stejnosměrný na střídavý proud a napojení na domovní rozvody. Solární panely měly jmenovitý výkon 245 Wp, který dohromady vytvořil výkon 9,8 kWp. Zapojení proběhlo na zelený bonus.

Fotovoltaika 9,8 kWp, Lomnice nad Popelkou, Semily, Liberecký kraj

Lomnice nad Popelkou / Fotovoltaika 6,615 kWp, Lomnice nad Popelkou, Semily, Liberecký kraj

Realizace: říjen 2012

Ukázka realizace fotovoltaické elektrárny (FVE) na klíč ve městě Lomnice nad Popelkou (okres Semily, Liberecký kraj). Pro instalaci jsme na základě smlouvy s investorem použili kvalitní a výkonné solární panely Canadian Solar od renomovaného, kanadského dodavatele. Abychom dosáhli celkového, instalovaného výkonu 6,615 kWp, osadili jsme střechu rodinného domu 27 kusy s jmenovitým výkonem 245 Wp. Fotovoltaika byla posílena třemi měniči Solarmax 3000S. Součástí smlouvy a služeb na klíč bylo zapojení na zelený bonus, které jsme administrativně zastřešili.

Fotovoltaika 6,615 kWp, Lomnice nad Popelkou, Semily, Liberecký kraj

Lomnice nad Popelkou / Fotovoltaika na klíč 3,68 kWp, Lomnice nad Popelkou, Semily, Liberecký kraj

Realizace: duben 2010

Fotovoltaická elektrárna složená ze solárních panelů může být na ploché střeše umístěna do plastových van nebo hliníkových konstrukcí. Obě dvě varianty jsou bezpečné a zajišťují trvalé usazení ve správném sklonu a orientaci vůči slunci. V případě, že si zákazník vybere hliníkové konstrukce, lze úhel upravit uložení upravit dle jeho přání. Ve městě Lomnice nad Popelkou (okres Semily, Liberecký kraj) jsme do hliníkových konstrukcí uložili 16 kusů solárních panelů Siliken s jmenovitým výkonem 230 Wp. Fotovoltaika zahrnuje měnič Solarmax 4200S a připojena je jako zelený bonus.

Instalace fotovoltaické elektrárny 3,68 kWp, Lomnice nad Popelkou, Semily, Liberecký krajInstalace FVE 3,68 kWp, Lomnice nad Popelkou, Semily, Liberecký krajFotovoltaická elektrárna na klíč 3,68 kWp, Lomnice nad Popelkou, Semily, Liberecký krajFotovoltaika na klíč 3,68 kWp, Lomnice nad Popelkou, Semily, Liberecký krajMěnič Solarmax 4200S k FVE 3,68 kWp, Lomnice nad Popelkou

Lomnice nad Popelkou / Fotovoltaická elektárna (FVE) 2,99 kWp. Lomnice nad Popelkou, Semily, Liberecký kraj

Realizace: Květen 2012

Fotovoltaická elektrárna přináší domácnosti částečnou energetickou nezávislost, nižší ceny elektrické energie i v době růstu a snižuje uhlíkovou stopu, kterou za sebou členové domácnosti nechávají. Fotovoltaika ve městě Lomnice nad Popelkou (okres Semily, Liberecký kraj) má celkový instalovaný výkon 2,99 kWp, který zajišťuje 13 kusů solárních panelů značky Aleo Avim o jmenovitém výkonu 230 Wp. Stejnosměrný proud, který solární panely produkují, upravuje na střídavý měnič švýcarského výrobce Solarmax 3000S.

Fotovoltaická elektárna (FVE) 2,99 kWp. Lomnice nad Popelkou, Semily, Liberecký kraj

Mašov / Fotovoltaika 4,6 kWp, Mašov, Semily, Liberecký kraj

Realizace: květen 2010

Fotovoltaická elektrárna na střeše rodinného domu přináší levnější elektrickou energii, částečnou energetickou nezávislost, soběstačnost, nižší uhlíkovou stopu a dodatečné finanční prostředky z produkce elektrické energie, pokud si ji necháte zapojit na tzv. zelený bonus. Fotovoltaika na klíč Mašov (část města Turnov, okres Semily, Liberecký kraj) má celkový instalovaný výkon 4,6 Kwp. Solární panely v hliníkových konstrukcích jsou značky Siliken a mají jmenovitý výkon 230 Wp. Stejnosměrný proud na střídavý upravuje měnič Delta SI 5000.

Příprava pro instalaci solárních panelů, Mašov, Liberecký krajMěnič Delta SI 5000, Semily, Liberecký krajRealizace fotovoltaické elektrárny 4,6 kWp, Mašov, Semily, Liberecký krajFotovoltaická elektrárna 4,6 kWp, Mašov, Semily, Liberecký krajFotovoltaika 4,6 kWp, Mašov, Semily, Liberecký kraj

Minkovice / Výkonná FVE 7,0 kWp, Minkovice, Šimonovice, Liberecký kraj

Realizace: květen 2013

Nová fotovoltaika nemusí být pouze na střeše rodinného domu. Přístavek na zahradě je skvělé místo, kde mohou solární panely FVE tiše vykonávat svoji práci a nikomu nepřekáží. V obci Minkovice (Liberecký kraj) jsme instalovali 28 kusů kvalitních, solárních panelů Canadian Solar. Každý z 28 kusů panelů měl jmenovitý výkon 250 Kč a přinesl tak do domácnosti celkový instalovaný výkon 7,0 kWp. Fotovoltaika byla připojena na tvz. "zelený bonus".

Výkonná FVE 7,0 kWp, Minkovice, Šimonovice, Liberecký krajFotovoltaika 7,0 kWp, Minkovice, Liberecký krajMěnič Kostal Piko 7.0, Minkovice

Minkovice / Fotovoltaika 8,28 kWp, Minkovice, Liberecký kraj

Realizace: listopad 2013

Instalace fotovoltaické elektrárny neprobíhá pouze za slunečného, mírně teplého, jarního dne. Náš spolehlivý tým montérů a elektrikářů zvládá i větrné a deštivé dny, aby přinesl domácnostem a jejich členům ekologickou elektrickou energii. Fotovoltaika s celkovým instalovaným výkonem 8,28 kWp v obci Minkovice (Liberecký kraj) znamenala umístění 36 kusů solárních panelů Ningbo Qixin SL 230 Wp. Tyto solární panely byly rozděleny na 2 různě orientované střechy (východ + západ). Jsou podpořeny měničem Solarmax 8MT. Zapojení proběhlo na zelený bonus.

Montáž fotovoltaické elektrárny 8,28 kWp, Liberecký krajMěnič Solarmax 8MT, MinkoviceFotovoltaická elektrárna 8,28 kWp, Minkovice, Liberecký krajFotovoltaika 8,28 kWp, Minkovice, Liberecký kraj

Mírová pod Kozákovem / FVE 5,88 kWp, Mírová pod Kozákovem, Semily, Liberecký kraj

Realizace: říjen 2012

Fotovoltaická elektrárna (FVE) na klíč realizovaná v obci Mírová pod Kozákovem (okres Semily, Liberecký kraj) má celkový instalovaný výkon 5,88 kWp. Dodává tedy domácnosti množství elektrické energie, které není dodatečně zpoplatněno. Nejenže je díky tomu domácnost energeticky soběstačnější a snižuje energetickou stopu. Její výdaje za nakupovanou elektrickou energii se snižují také. Aby byla fotovoltaika schopna dodat elektrický proud, obsahuje 24 kusů solárních panelů Canadian Solar s jmenovitým výkonem 245 Wp a tři měniče Solarmax 2000S. Zapojení na zelený bonus přináší extra příjem.

FVE 5,88 kWp, Mírová pod Kozákovem, Semily, Liberecký kraj

Modřišice / Fotovoltaika 11,73 kWp, Modřišice, Semily, Liberecký kraj

Realizace: Květen 2012

Instalací fotovoltaické elektrárny (FVE) na klíč na krásné a udržované střeše rodinného domu prodlužuje domácnost životnost střešní krytiny, protože ji solární panely zakryjí a poskytnou ji ochranu před vlivy počasí. Fotovoltaika v obci Modřišice (okres Semily, Liberecký kraj) má celkový instalovaný výkon 11,73 kWp. Fotovoltaická elektrárna obsahuje 51 kusů solárních panelů Aleo Avim s jmenovitým výkonem 230 Wp. Ty společnost SOLLARIS připevnila k hliníkovým profilům a propojila s měničem švýcarské výroby Solarmax 13MT.

Fotovoltaika 11,73 kWp, Modřišice, Semily, Liberecký kraj

Nový Bor / Fotovoltaika 2,52 kWp, Nový Bor, Česká Lípa, Liberecký kraj

Realizace: Březen 09

Perfektní a kvalitní střecha rodinného domu je skvělým podkladem pro solární panely. Při pořízení fotovoltaické elektárrny je důležité si uvědomit, že solární panely mohou sloužit desítky let a střešní krytina by měla mít minimálně stejnou životnost. Fotovoltaika ve městě Nový Bor (okres Česká Lípa, Liberecký kraj) obsahuje 12 kusů solárních panelů Aleo S18 o jmenovitém výkonu 210, ty jsou propojeny s měničem švýcarského výrobe SolarMax 3000S. Zapojení na zelený bonus je velice výhodné, protože přináší peníze z produkce vlastní energie, čímž zkracuje návratnost celého systému.

Instalace fotovoltaické elektrárny 2,52 kWp, Nový Bor, Česká Lípa, Liberecký krajMěnič SolarMax 3000S, Nový BorFotovoltaika 2,52 kWp, Nový Bor, Česká Lípa, Liberecký kraj

Raspenava / Fotovoltaika 5,04 kWp, Raspenava, Liberec, Liberecký kraj

Realizace: Březen 09

Tým SOLLARIS své realizace provádí v úžasných termínech. Fotovoltaika na klíč ve městě Raspenava (okres Liberec, Liberecký kraj) byla připravena k předání za tři dny. Tím ale práce SOLLARIS týmu nekončila, domácnost ke své nové fotovoltaické elektrárně pobdržela revizi a administrativně bylo zastřešeno i připojení do distribuční sítě (zapojení na zelený bonus). Fotovoltaická elektrárna s celkovým instalovaným výkonem 5,04 kWp se skládá z 24 kusů solárních panelů ALeo S18 (jmenovitý výkon 210 Wp) a měniče SMA 5000 TL HC multistring.

Hliníkové profily na střeše RD, RaspenavaInstalace fotovoltaické elektrárny 5,04 kWp, Raspenava, Liberec, Liberecký krajFotovoltaika 5,04 kWp, Raspenava, Liberec, Liberecký krajTým SOLLARIS v místě instalace Raspenava

Rychnov / Fotovoltaika 4,32 kWp, Rychnov, Jablonec nad Nisou, Liberecký kraj

Realizace: Srpen 08

Fotovoltaika je pro domácnost přínosný systém. Solární panely vytváří stejnosměrný proud, který měniče upravují na střídavý, který je vhodný pro domácí využití. Fotovoltaická elektrárna ve městě Rychnov u Jablonce nad Nisou (okres Jablonec nad Nisou, Liberecký kraj) obsahuje 24 kusů solárních panelů Sharp 180 mono, které vytvářejí celkový instalovaný výkon 4,32 kWp. Fotovoltaická elektrárna by nebyla funkční bez měniče švýcarské výroby SolarMax 4200S. Zapojení na zelený bonus zajistila společnost SOLLARIS a domácnosti tím přináší dodatečné příjmy za produkci energie.

Připravené kombivruty na instalací ALU profilů.Konstrukce je připravena na ukotvení panelů.Fotovoltaika 4,32 kWp, Rychnov, Jablonec nad Nisou, Liberecký krajElektroinstalace.

Splzov / Fotovoltaika 4,32 kWp, Splzov, Jablonec nad Nisou, Liberecký kraj

Realizace: Březen 08

Kvalitní střecha rodinného domu doplněná o solární panely prodlužuje životnost střešní krytiny. Fotovoltaika v osadě Splzov (součást města Železný Brod, okres Jablonec nad Nisou, Liberecký kraj) je krásná ukázka kvalitní práce týmu SOLLARIS. Montážní tým umístil monokrystalické solární panely (24 kusů) do hliníkových profilů, ty byly s pomocí týmu elektrikářů připojené k měniči a domovnímu rozvaděči. Fotovoltaická elektrárna má celkový instalovaný výkon 4,32 kWp. Stejnosměrný proud na střídavý upravuje měnič SolarMax 4200S. Zapojení Zelený bonus.

Fotovoltaika 4,32 kWp, Splzov, Jablonec nad Nisou, Liberecký krajFotovoltaická elektrárna 4,32 kWp, Splzov, Jablonec nad Nisou, Liberecký krajElektroinstalace, pohled na měnič Solarmax 4200S.

Stružinec / Fotovoltaika 12 kWp, Stružinec, Semily, Liberecký kraj

Realizace: Prosinec 2008

Střecha rodinného domu je nevyužívané místo, které může své domácnosti poskytnout finanční prostředky do rodinného rozpočtu. Při vhodné volbě solárních panelů, které budou sloužit desítky let je návratnost investice kratší a zisk výraznější. Fotovoltaika v obci Stružinec (okres Semily, Liberecký kraj) obsahuje 60 kusů špičkových, solárních panelů značky Suntech STP Poly o jmenovitém výkonu 200Wp. Pro úpravu elektrického proudu na střídavý byly použity 3 měniče SolarMax 4200S. Realizace celé fotovoltaické elektrárny trvala 4 dny. Typ zapojení je přímá dodávka do sítě ČEZu.

Hliníkové konstrukce pro 60 kusů solárních panelů, Stružinec, okres SemilyHliníkové profily pro solární panely Suntech, obec Stružinec, Liberecký krajInstalace solárních panelů, Stružinec, SemilyMontáž 60 kusů solárních panelů Suntech STP 200 poly, Liberecký krajTým montérů společnosti SOLLARIS při realizaci FVE3 měniče Solarmax 4200S, Stružinec, okres SemilyFotovoltaika 12 kWp, Stružinec, Semily, Liberecký krajFotovoltaická elektrárna 12 kWp, Stružinec, Semily, Liberecký krajInstalace fotovoltaické elektrárny 12 kWp, Stružinec, Semily, Liberecký krajKompletně osazená střecha rodinného domu v obci Stružinec

Turnov / Fotovoltaická elektrárna 4,9 kWp, Turnov, Semily, Liberecký kraj

Realizace: říjen 2012

Kanadská společnost Canadian Solar byla založena v roce 2001 v Ontariu, za dobu své existence má pobočky na více než šesti kontitentech a její produkty se staly nejlepšími a nejvyhledávanějšími na trhu vůbec. Jelikož je jejich kvalita podpořena i oslňující zárukou, rádi je svým klientům nabízíme a máme radost, když si je pro svoji instalaci vyberou. Víme tak, že jejich systém bude mít dlouhou životnost. Fotovoltaická elektrárna ve městě Turnov (okres Semily, Liberecký kraj) osahuje 20 panelů Canadian Solar 245 Wp a tři měniče Solarmax 2000S. Fotovoltaika je zapojena na zelený bonus.

Fotovoltaická elektrárna 4,9 kWp, Turnov, Semily, Liberecký kraj

Turnov / Fotovoltaika na klíč 3,6 kWp, Turnov, Semily, Liberecký kraj

Realizace: září 2009

Fotovoltaická elektrárna na střeše rodinného domu přináší ekologickou energii. Solární panely bezpečně umístěné do hliníkových profilů produkují stejnosměrný proud, který měnič přeměňuje na střídavý. Fotovoltaika ve městě Turnov (okres Semily, Liberecký kraj) má celkový instalovaný výkon 3,6 kWp, který zajišťují solární panely značky Siliken o jmenovitém výkonu 240 Wp a měnič SMA SB 4000 TL-20. Zapojení na zelený bonus administrativně zastřešila společnost SOLLARIS. Tento druh připojení přináší finanční odměnu za produkci ekologické energie.

Měnič SMA SB 4000 TL-20, TurnovInstalace fotovoltaické elektrárny na klíč 3,6 kWp, Turnov, Semily, Liberecký krajFotovoltaická elektrárna na klíč 3,6 kWp, Turnov, Semily, Liberecký krajFotovoltaika na klíč 3,6 kWp, Turnov, Semily, Liberecký krajPříprava střechy RD pro FVE na klíč 3,6 kWp, Turnov, Semily

Turnov / Fotovoltaika 3,96 kWp, Turnov, Semily, Liberecký kraj

Realizace: Srpen 08

Fotovoltaická elektrárna vybudována na střeše RD je složena z 22 kusů solárních panelů značky Sharp o jmenovitém výkonu 180 watů, měnič je švýcarské výroby a značky Solarmax 4200S. Díky nevhodné orientaci střechy, museli být použity speciální konstrukce Schletter pro naklonění fotovoltaických panelů směrem na jih, aby provozovatel fotovoltaické elektrárny mohl využívat 100% energie ze slunce. Fotovoltaika ve městě Turnov (okres Semily, Liberecký kraj) s celkovým instalovaným výkonem 3,96 kWp je zapojena na zelený bonus.

FVE na klíč, Turnov, okres SemilyPohled na nosnou konstrukci, konstrukce je ukotvena do trámů.Instalace fotovoltaické elektrárny 3,96 kWp, Turnov, Semily, Liberecký krajFotovoltaická elektrárna 3,96 kWp, Turnov, Semily, Liberecký krajFotovoltaika 3,96 kWp, Turnov, Semily, Liberecký kraj

Turnov / Fotovoltaika 4,83 kWp, Turnov, Semily, Liberecký kraj

Realizace: duben 2010

Plochá střecha rodinného domu nebo přístavku je ideálním prostorem pro umístění solárních panelů fotovoltaické elektrárny. Při realizaci má investor na vybranou mezi plastovými vanami (patentovaný výrobek) nebo hliníkovými konstrukcemi. Hliníkové konstrukce mají výhodu v tom, že sklon vůči slunci bude takový, jaký si majitelé domácnosti přejí. Fotovoltaika na přístřešku rodinného domu ve městě Turnov (okres Semily, Liberecký kraj) produkuje 4,83 kWp instalovaného výkonu. Ten zajišťují solární panely Siliken (jmenovitý výkon 230 Wp a 2 měniče SolarMax 3000S). Zapojeno na zelený bonus.

Solární panely v hliníkových konstrukcích k FVE 4,83 kWp, TurnovFotovoltaická elektrárna 4,83 kWp, Turnov, Semily, Liberecký krajFotovoltaika 4,83 kWp, Turnov, Semily, Liberecký kraj2 měniče Solarmax 3000S, TurnovInstalace fotovoltaické elektrárny na ploché střeše 4,83 kWp, Turnov, Semily, Liberecký kraj

Útěchovice / Fotovoltaika 3,6 kWp, Útěchovice, Česká Lípa, Liberecký kraj

Realizace: květen 2010

Společnost SOLLARIS instaluje za každého počasí. Déšť nás nezastavil ani ve vesnici Útěchovice (část obce Hamr na Jezeře, okres Česká Lípa, Liberecký kraj), a tak mohla vzniknout fotovoltaická elektrárna na střeše rodinného domu, která mu přináší celkový instalovaný výkon 3,6 kWp. Toto množství ekologického proudu vyrábí 16 kusů solárních panelů Aleo Solar o jmenovitém výkonu 225 Wp a stejnosměrný proud na střídavý upravuje měnič SolarMax 4200S. Fotovoltaika je zapojena na zelený bonus, což administrativně zastřešila společnost SOLLARIS.

Instalace fotovoltaické elektrárny 3,6 kWp, Útěchovice, Česká Lípa, Liberecký krajTým společnosti při instalaci FVEMěnič SolarMax 4200S, ÚtěchoviceFotovoltaická elektrárna 3,6 kWp, Útěchovice, Česká Lípa, Liberecký krajFotovoltaika 3,6 kWp, Útěchovice, Česká Lípa, Liberecký kraj

Velké Hamry / Montáž fotovoltaické elektrárny 4,83 kWp, Velké Hamry, Liberecký kraj

Realizace: květen 2013

Pokud má domácnost větší spotřebu, je osazení celé, vhodně orientované střechy rodinného domu na místě. Ve městě Velké Hamry (okres Jablonec nad Nisou), Liberecký kraj bylo při montáži fotovoltaické elektrárny na klíč použito 21 solárních panelů Qixin s jmenovitým výkonem 230 Wp. Aby byla fotovoltaika plně funkční, byl použitý měnič Kostal Piko 5.5. Zapojení FVE je jako tzv. zelený bonus.

Montáž fotovoltaické elektrárny 4,83 kWp, Velké Hamry, Liberecký krajFotovoltaika na střeše RD, Velké Hamry, Liberecký krajMěnič Kostal Piko 5.5, Velké Hamry

Záhoří - Pipice / Fotovoltaika 2,88 kWp, Pipice, Semily, Liberecký kraj

Realizace: září 2009

Fotovoltaika na klíč od společnosti SOLLARIS má celkový výkon 2,88 kWp, který zajišťují solární panely španělské výroby. Fotovoltaická elektrárna ve vesnici Pipice (část obce Záhoří, okres Semily, Liberecký kraj) zahrnuje 12 kusů solárních panelů Siliken o jmenovitém výkonu 240 Wp a měnič SolarMax 3000S. Zapojení do distribuční sítě na zelený bonus bylo administrativně podpořeno naší společností. Tato forma připojení přinese dodatečné finanční prostředky z produkce vlastní produkované ekologické energie.

Měnič SolarMax, ZáhoříFotovoltaická elektrárna 2,88 kWp, Pipice, Semily, Liberecký krajFotovoltaika 2,88 kWp, Pipice, Semily, Liberecký krajMěnič SolarMax, Záhoří-Pipice

Zálesní Lhota / Fotovoltaika 4,5 kWp, Zálesní Lhota, Semily, Liberecký kraj

Realizace: Květen 09

Střecha rodinného domu je nevyužívaný prostor, který může domácnosti snadno generovat další finanční příjem. Pokud se domácnost rozhodne umístit solární panely do hliníkových profilů na svoji střechu a do distribuční sítě nechá FVE připojit jako přímou dodávku do sítě, bude příjmová strana rodinného rozpočtu rozšířena o další položku. Fotovoltaika ve vesnici Zálesní Lhota (část obce Studenec, okres Semily, Liberecký kraj) je tvořena 20 kusy solárních panelů značky Aleo S180 s jmenovitým výkonem 225 Wp a měničem švýcarské výroby SolarMax 6000S.