Proč pořídit FVE právě v roce 2023?

Využijte příležitost, kterou vám rok 2023 nabízí. Nepropásněte dotace NZÚ a pořiďte si novou FVE za příznivou cenu. Proč je rok 2023 výhodný pro pořízení tohoto ekologického systému jsme pro vás přehledně shrnuli níže.

Fotovoltaika je dostupná a její cena příznivá

Když vyhlásilo v listopadu 2021 Ministerstvo životního prostředí České republiky dotace NZÚ a fotovoltaika se stala jejichProč pořídit FVE právě v roce 2023? součástí, strhl se na českém trhu obrovský fotovoltaický boom. V kombinaci s dalšími faktory to přispělo k tomu, že jednotlivé komponenty fotovoltaické elektrárny (baterie, solární panely, měniče) měly dlouhé dodací termíny a cena pořízením vystřelila poměrně vysoko. V roce 2023 se situace na trhu stabilizuje. Přestože se cena fotovoltaické elektrárny může zdát vysoká, po získání dotace Nová zelená úsporám a se snižujícími se cenami komponentů je nejvýhodnější právě dnes. Stabilizace dodacích termínů jednotlivých dílů pak může nechat pořizovatele v klidu a ujistit je, že bude celý systém zprovozněn ve velmi krátkém termínu.

Trh bez slabších společností

S příchodem dotací, zvýšením cen energií a nejistotě na jejich trhu se do instalací fotovoltaické elektrárny na klíč vrhl kde kdo. V roce 2023 se situace na trhu uklidňuje a slabší nezkušené firmy jej pomalu opouštějí. Neviditelná ruka trhu učinila to, co měla a vy si dnes můžete vybírat z firem, které své kvality již prokázaly. Fotovoltaika na klíč je dostupná a při výběru instalační společnosti si můžete vybírat z kvalitních společností.

Zvýšení ceny nemovitosti díky fotovoltaické elektrárně (FVE) na klíč

Ať už svoji nemovitost plánujete prodat či nikoliv, fotovoltaika její cenu výrazně zvýší. A i když se budeme opakovat, velkou část této investice za vás hradí stát prostřednictvím dotace NZÚ. Rádi bychom ale připomněli, že je s pořízením tohoto systému nutné revidovat pojistnou smlouvu na nemovitost (v případě umístění na hlavní budově) nebo kontaktovat svého pojišťovacího agenta,pokud je umístěna na přístavku či pozemku. Zvýšená hodnota nemovitosti by měla být v pojistné smlouvě promítnuta.

Fotovoltaika jako forma spoření na důchod

Velké množství členů domácnosti, kteří se pro pořízení nové fotovoltaické elektrárny (FVE) rozhodli, si velice dobře uvědomuje, že je pro ně tento ekologický zdroj elektrické energie forma spoření na důchod. Jelikož je fotovoltaika systém, který bude sloužit desítky let, mohou si být jisti, že v důchodovém věku budou výdaje za elektrickou energii velice nízké. Co víc, v tomto věku budou doma více přes den a lépe využijí elektrickou energii, která se produkuje ve dne.

Krátká návratnost investice

Faktory, které jsme pro vás shrnuli výše, jasně dokazují, že návratnost investice může být nejkratší právě v roce 2023. Záměrně uvádíme, může být. Cena a dotace nejsou to jediné, co návratnost ovlivňuje. Je naší povinností připomenout, že fotovoltaická elektrárna je pro vás nejvýhodnější a návratnost investice nejkratší pouze ve chvíli, kdy odráží vaše přání, potřeby a zvyky v oblasti spotřeby elektrické energie. Pro instalaci fotovoltaiky na klíč zvolte společnost, která vám nastaví systém na míru. Pokrytí celé střechy solárními panely nemusí být přesně to, co potřebujete a návratnost investice se může neúměrně prodlužovat.

S radostí vám můžeme oznámit, že se snížení cen jednotlivých komponentů promítlo i do ceníku SOLLARIS fotovoltaika. Cena fotovoltaické elektrárny je u nás výhodná a zákazníky jistě potěší!