Historie společnosti SOLLARIS fotovoltaika s.r.o.

Rodinná společnost SOLLARIS fotovoltaika s.r.o. je tvořena odborníky, kteří v tomto odvětví působili dávno předtím, než v roce 2008 poprvé vstoupili na český trh jako instalační firma. Za dobu své profesionální existence se věnovali a dodnes věnují nejen instalacím nejlepších FVE na klíč, snaží se také o propagaci a sledují vývoj a trendy v této oblasti tak, aby instalované komponenty odrážely nejpřínosnější novinky pro budoucí majitele.

Podmínky pro pořízení fovoltaické elektrárny (FVE) na klíč se v České republice v průběhu let výrazně měnily. Naši kolegové tu pro vás ale vždy byli právě v oblasti, ve které jste je potřebovali. V období, kdy nebyla fotovoltaika podporována státem a nepřinášela dotace, se věnovali servisům a vylepšování již instalovaných systémů. Tuto oblast samozřejmě v dnešní době neopustili, jen se vrátili i k realizacím nových systémů, které zajišťují ekologicky prospěšný zdroj elektrické enegie. Vývoj společnosti SOLLARIS fotovoltaika

Založení SOLLARIS s.r.o. v roce 2008

Rok 2008 pro nás znamenal založení společnosti SOLLARIS s.r.o. V této době za sebou měl náš tvůrce, pan Libor Váka ml., řadu instalací, které realizoval jako OSVČ. Na trh tedy s naší firmou vstoupil se zkušenostmi a profesionálními vědomostmi, které k bezchybným instalacím nejlepší fotovoltaiky jednoduše patří. Protože od začátku věděl, že hlavním cílem jeho podnikání je vaše spokojenost a radost z nové fotovoltaické elektrárny (FVE), brzy se také na trhu úspěšně prosadil. Jak rostl věhlas naší společnosti a zvedala se poptávka po prověřené kvalitě, rozšiřoval se tým lidí, kteří se navzájem podporovali a podporují dodnes.

Photovoltaic Media zajišťuje záruční a pozáruční servis od roku 2015

Aby byly naše služby komplexní, abychom vám poskytli vše, co k bezchybnému chodu fotovoltaické elektrárny potřebujete, a abyste se nemuseli vydávat do spletitého světa internetového vyhledávání, vznikla v roce 2015 neméně funkční, sesterská firma Photovoltaic Media s.r.o. Tato společnost se věnovala a věnuje optimalizaci vaší fotovoltaické elektrárny, servisu a poradentství. A protože se všechny společnosti, které fotovoltaiku instalují nevěnují i jejímu servisu nebo již zanikly, společnost Photovoltaic Media začala servisovat FVE na klíč i od ostatních. Absence servisních služeb u konkurence předurčila úspěch společnosti Photovoltaic Media s.r.o.

V roce 2017 společnost SOLLARIS s.r.o. ukončila svoji činnost. Fotovoltaika nebyla v dotačních titulech pevně zakotvena a výkupní ceny vyprodukované elektrické energie nebyly pro pořízení nové FVE na klíč nijak motivující. Přiznáváme, že pro nás tyto podmínky byly složité a velmi nás mrzelo, že rodinná firma vybudovaná na kvalitě a poctivém přístupu, která byla synonymem úspěchu na specifickém trhu, ukončila svoje působení.

Ale svých snů se lidé nevzdávají a své vášně jen těžko opouštějí. A my jsme věděli, že se fotovoltaika na střechy vašich rodinných domů jednou vrátí v celé své nablýskané kráse. Abychom dobu, než tento čas nastane, plně využili, všichni jsme se soustředili na servisy fotovoltaických elektráren ve společnosti Photovoltaic Media s.r.o. Zvyšovali jsme jejich výkon a zlepšovali komfort, který jejich užívání přináší. A co je možná nejdůležitější, znovu a znovu jsme těmito servisy získávali zkušenosti, které vám v dnešních dnech můžeme poskytnout.

SOLLARIS fotovoltaika od roku 2022 znovu spojil odborníky obou firem

S neskrývanou radostí jsme na konci roku 2021 sledovali vyhlášení nového dotačního programu Nová zelená úsporám. Ohromeni jsme jako Photovoltaic Media s.r.o. přijímali poptávku za poptávkou na nové fotovoltaické elektrárny (FVE) na klíč. A protože je pro nás vaše spokojenost stále na prvním místě a původní SOLLARIS s.r.o. věnující se instalacím byl transparentně a legálně zlikvidován ze strany dozorčích orgánů, vybrali jsme jako způsob pokračování na tomto specifickém trhu založení nové firmy, která ale částí svého názvu odkazuje na tu, která nás mezi nejlepší v oboru vystřelila. V roce 2022 nově založené společnosti SOLLARIS fotovoltaika s.r.o. se "starými" zaměstnanci přejeme velké úspěchy. Vám, našim zákazníkům, můžeme slíbit, že jsme od roku 2008 ze svých hodnot ani o krůček neustoupili. Jediné, co jsem přidali jako velký bonus, je množství zkušeností, které si dnes neseme s sebou!