Výroba fotovoltaické elektrárny v průběhu roku

Kolik energie přinese instalace fotovoltaické elektrárny na klíč?

Když obchodní zástupce společnosti SOLLARIS fotovoltaika přijede na první kontaktní schůzku, je jedna z hlavních otázek budoucích zákazníků ta, zda se jim instalace fotovoltaické elektrárny (FVE) na klíč vyplatí a kolik ekologické energie v průběhu roku vyprodukuje. Na tuto otázku vždy odpovídáme na základě reálných dat čerpaných z chytré aplikace společnosti SolaX, která monitoruje výrobu a spotřebu v různých časových úsecích a přidává informace o výši přetoků do distribuční sítě.

Je jasné, že fotovoltaika potřebuje k výrobě elektrické energie sluneční záření. To dopadá na fotovoltaickéVýroba fotovoltaické elektrárny v průběhu roku články (součást solárních panelů), které emitují elektrony a produkují stejnosměrný proud. V zimních měsících je výroba vlastní energie z důvodu nižšího slunečního osvitu a zhoršeného úhlu fotovoltaických článků vůči slunci jednoznačně nižší. Z přiložených grafů lze ale pozorovat, že období s nižším slunečním svitem není v průběhu roku tak dlouhé, jak by mnohé napadlo.

Prezentovaná fotovoltaika na klíč má celkový instalovaný výkon těsně pod 10,00 kWp a baterie 11,6 kWh. Instalované solární panely jsou umístěné na střeše rodinného domu v úhlu 25° s orientací na JIH. Rodinný dům se nachází v Ústeckém kraji a je vytápěn pomocí tepelného čerpadla. Z našeho shrnutí je patrné, že prezentovaná fotovoltaika nemá solární panely v ideálním úhlu, který je 35 °, přesto své domácnosti přináší působivé množství elektrické energie.

Fotovoltaická elektrárna na klíč má pro každou domácnost jiný přínos. Na straně uživatelů velice záleží na tom, jakou mají spotřebu elektrické energie, a kdy ji nejvíce potřebují. Fotovoltaika je limitována svými parametry, velice záleží na tom, zda je s baterií či bez baterie nebo v jakém úhlu a orientaci jsou její solární panely umístěny. Naši budoucí zákazníci mají před svým finálním rozhodnutím k dispozici přehledy a data, která produkují obdobné fotovoltaické elektrárny tak,  aby měli pro své rozhodnutí dostatek relevantních údajů.

Spotřeba elektřiny z fotovoltaické elektrárny a sítě v období listopad 2022 - leden 2023

 Fotovoltaika výkon listopad 2022Fotovoltaika výkon prosinec 2022Výkon fotovoltaické elektrárny leden 2023

Spotřeba elektřiny z fotovoltaické elektrárny a sítě v období únor 2023 - duben 2023

 Výkon FVE únor 2023Fotovoltaická elektrárna výkon březen 2023Výkon fotovoltaické elektrárny duben 2023

Spotřeba elektřiny z fotovoltaické elektrárny a sítě v období květen 2023 - červenec 2023

 Výkon FVE květen 2023Fotovoltaická elektrárna výkon červen 2023Fotovoltaika na klíč výkon červenec 2023

Spotřeba elektřiny z fotovoltaické elektrárny a sítě v období srpen 2023 - 1/2 října 2023

Výkon fotovoltaické elektrárny srpen 2023Výkon fotovoltaické elektrárny září 2023Fotovoltaika na klíč výkon říjen 2023