Solární panely Suntech, výkonnost 2004-5/2021

Přemýšlíte o pořízení nové fotovoltaické elektrárny, ale obáváte se, jaká bude výkonnost vašich solárních panelů v průběhu let? Jste skeptik, který nevěří deklarovaným hodnotám v technických listech? Nebo jste pouze člověk, který se rád ujištění, že je fotovoltaika na klíč prospěšný systém i s přibývajícími lety? Pojďte si s námi projít studii, která vás ujistí, žeÚčinná fotovoltaika se solárními panely Suntech solární panely značky Suntech překonají vaše očekávání a na střeše vašeho rodinného domu vyprodukují dostatek elektrické energie dávno po době jejich instalace.

Studie zpracovaná Piotrem Olczakem z Výzkumného ústavu hospodářství nerostů a energie Polské akademie věd v Krakově studuje a analyzuje od roku 2004 (instalace 1. fotovoltaické elektrárny) resp. 2005 (instalace 2. fotovoltaické elektrárny) do roku 2021 výkonnost, jaké lze reálně instalovaná fotovoltaika dosáhnout, aby porovnala skutečná data proti těm, která deklaroval výrobce.

Představme si obě fotovoltaické elektrárny

Sledované fotovoltaické elektrárny se nacházejí na jihozápadě Německa ve městě Sinsheim. První fotovoltaická elektrárna je složena ze solárních panelů značky Suntech s jmenovitým výkonem 150 Wp. Při instalaci jich bylo použito 252 kusů a celkový instalovaný výkon je 37,8 kWp. Druhá fotovoltaická elektrárna obsahuje solární panely značky Suntech s jmenovitým výkonem 165 Wp, a aby bylo dosaženo celkového instalovaného výkonu 18,48 kWp, bylo použito 112 kusů solárních panelů s jmenovitým výkonem 165 Wp.

Fotovoltaika vás svým výsledkem pozitivně překvapí

Pokles energetické produktivy (míra degradace výkonu) u analyzovaných fotovoltaických elektráren je 1,9 % u první fotovoltaické elektrárny a 2,9 % u druhé fotovoltaické elektrárny v rámci sledovaného období. To znamená, že účinnost systému je 98,1 % u první fotovoltaické elektrárny, resp. 97,1 u druhé FVE. Získaná data jsou velmi cenná hlavně proto, že byla fotovoltaika podrobena detailnímu monitoringu poměrně dlouhou dobu a výsledky jasně ukazují, že svojí výkonností předčila minimální hodnoty stanovené výrobcem.

Rádi upozorňujeme i na to, že tato ekologická technologie prochází vývojem, který ji zefektivňuje a vylepšuje. Dnešní solární panely v mnoha ohledech předčí ty, které byly instalovány německém Sinsheimu.

Zdroj pro náš článek naleznete na stránkách ScienceDirect.

Panely Suntech v nabídce SOLLARIS fotovoltaika

V nabídce SOLLARIS fotovoltaika samozřejmě solární panely značky Suntech naleznete. Zakládáme si na tom, aby měl zákazník co nejpestřejší výběr. Pokud se rozhodnete právě pro tuto značku, umíme vám nabídnout panely od 400 Wp do 550 Wp.

Pro zajímavost uvádíme rozměry vybraných panelů:

Suntech 400 Wp - 172x114 cm

Suntech 415 Wp - 172x114 cm

Suntech 550 Wp - 228x114 cm

Tyto solární panely naleznete i v našich posledních referencích. Fotovoltaika na klíč s nimi byla realizována například ve vesnici Malovidy (část městysu Rataje nad Sázavou, Středočeský kraj) na střeše rodinného domu. Instalace pro investora městys Rataje nad Sázavou (okres Kutná Hora). Zde budou solární panely přinášet ekologickou energii pro hasičskou zbrojnici, obchod a společenský sál. Výběr zakončujeme instalací v obci Slatina (okres Litoměřice, Ústecký kraj), kde fotovoltaická elektrárna obsahovala celo černou variantu těchto panelů, které byly doporučeny odborníky z ústavu památkové péče kvůli umístění rodinného domu v území ochranného pásma SH Hazmburk.

Shrnutí: Fotovoltaika doplněná o solární panely Suntech je rozhodně dobrá volba. Společnost Suntech vznikla v roce 2001 a je tedy silným hráčem na trhu s komponenty pro ekologický zdroj elektrické energie. Cena pořízení solárních panelů této značky není nejnižší ani nejvyšší v porovnání s konkurenčními společnostmi. Jako odborníci v oboru můžeme uvést, že je to zlatá střední cesta, která zákazníka rozhodně potěší.