Pořízení fotovoltaické elektrárny (FVE)? Projděte si PŘÍNOSY!

Přemýšlíte o pořízení nové fotovoltaické elektrárny (FVE) na Váš rodinný dům, hospodářské budovy nebo pozemek? Nejste si úplně jisti, zda jsou přínosy dostačující a investice se vám vyplatí? Shrnuli jsme pro vás do jednoho článku všechny BONUSY, které vám nová fotovoltaika přinese a budeme se těšit na vaši nezávaznou poptávku.

Mezi ty hlavní a zásadní důvody, které vás o správnosti instalace do nové fotovoltaické elektrárny (FVE) přesvědčí, jsou jistě ty FINANČNÍ. S růstem cen elektrické energie a s dotacemi NZÚ, které Státní fond životního prostředí nabízí, se návratnost investice do tohoto obnovitelného zdroje velice zkracuje. Návratnost je ukazatel, který musí být vypočítaný na základě vašich přesných dat, odvíjí se od výše investice a vaší spotřeby elektrické energie, nicméně se ve všech cenových hladinách nové fotovoltaiky rok od roku razantně zkracuje. Hlavní vliv na to mají samozřejmě zvyšující se cena elektrické energie a od druhé poloviny roku 2021 i již zmíněné dotace NZÚ. To, že je pořízení FVE rozhodně dobrý nápad, dokazují i produkty finančního trhu, na kterém v současné době naleznete úvěry na pořízení, které můžete splácet z ušetřených výdajů za elektřinu. Toto samozřejmě platí jenom v případě, že chcete pořízení nové FVE financovat z cizích zdrojů. Pokud máte vlastní, které můžete bez problémů uvolnit, využíváte tuto investici na maximum od prvního dne po nainstalování a připojení do distribuční sítě. Pořízení nové fotovoltaické elektrárny

Ruku v ruce s přesvědčivými, finančními důvody pro pořízení nové FVE jde i ENERGETICKÁ SOBĚSTAČNOST. Samozřejmě Vám netvrdíme, že nová fotovoltaická elektrárna na klíč od SOLLARIS fotovoltaika s.r.o. znamená, že od distributorů neodeberte ani kilowatu, odstřihnete hlavní přívod elektrické energie ke své nemovitosti a na zvyšující se ceny se budete ve zprávách pouze smát. Nicméně Váš pocit osobního klidu při sledování těchto zpráv jistě naroste. FVE na klíč od nás dokážou snížit odběr energie od distributorů až o 70 % za rok. Představte si výši ročních plateb za elektrickou energii pouze 30 %, to už je pořádný přínos.

Mezi další a zásadní bonusy, které Vám nová fotovoltaika umí přinést, je její ŽIVOTNOST. Jako každá technologie se i solární panely, měniče, rozvaděče, optimizéry a baterie jednou rozbijí nebo se jejich účinnost výrazně sníží. Nicméně doba, po kterou vám budou sloužit, je velmi dlouhá. Záruky, které dodavatelé a my poskytujeme, jsou více než působivé a zabezpečí vám, že vám bude fotovoltaická elektrárna přinášet užitek mnoho let po tom, co se náklady na její pořízení vrátí.

Pro pořízení fotovoltaické elektrárny mluví i to, že se díky technologiím můžete rozhodnout, kdy akumulovanou elektrickou energii využijete. Pokud si k nové FVE pořídíte baterie, které budou uchovávat ELEKTŘINU na dobu, kdy ji budete potřebovat, můžete ji VYUŽÍT v pozdních odpoledních nebo VEČERNÍCH HODINÁCH, kdy už slunce nemusí svítit a solární panely elektřinu do rodinných rozvodů nedodávají. Pořízení vlastních baterií není samozřejmě jediná možnost. Elektrickou energií lze za slunečního svitu ohřívat vodu v bojleru nebo s ní můžete nabíjet elektromobil. Oboje lze pak samozřejmě využít v pozdější době.

Aby byl náš výčet bonusů kompletní, nesmíme zapomenout na to, že instalací fotovoltaické elektrárny PŘISPÍVÁTE ke kvalitnějšímu ŽIVOTNÍMU PROSTŘEDÍ. Ano, je fakt, že při výrobě jednotlivých komponentů k zatížení dojde, ale to bude velmi brzy vyváženo dlouhou životností systému. Pokud byste využívali elektrickou energii z plynových elektráren, zatěžovali byste životní prostředí každý den zas a znovu.

Jsme přesvědčeni, že přínosy, které pořízením nové fotovoltaické elektrárny získáte, posunou jednoznačně jazýček pomyslných vah při rozhodování na stranu PRO! A až se tak stane, na nic nečekejte, protože nové FVE jsou trendem současné doby a některé termíny spojené s jejich instalací se začínají prodlužovat. Všechny instalační firmy začínají narážet na přetíženost distribučních společností, které nejsou schopny zachovat stejné doby připojení vaší fotovoltaické elektrárny jako dřív. Proto vám doporučujeme na nic nečekat a vydat se vstříc výhodné investici hned!