Nejlepší umístění fotovoltaické elektrárny (FVE)

V současné době je úplně nejlepší umístění každé fotovoltaické elektrárny (FVE) včetně jejího příslušenství na vašem pozemku. Jak už se stalo faktem, fotovoltaika nebyla nikdy dostupnější a návratnost investice do těchto systémů se zkracuje každý rok. Kromě vlastní, ekologické elektrické energie, získáte částečnou energetickou nezávislost, systém vyžadující minimální Umístění fotovoltaické elektrárnymnožství servisních zásahů a díky vysokokapacitním bateriím i možnost čerpat elektrickou energii v době, kdy ji potřebujete vy, nikoliv v době, kdy ji solární panely vyrábějí.

Pro vaši lepší představu jsme vám připravili informace o rozmístění jednotlivých komponentů naší fotovoltaiky na klíč tak, aby perfektně splnily všechna vaše očekávání.

Umístění jednotlivých částí fotovoltaické elektrárny

Solární panely

Pokud chcete maximalizovat výkon své fotovoltaické elektrárny, je nejlepší umístit solární panely v úhlu 35 ° směrem k jihu. Jakýkoliv jiný sklon, nižší nebo vyšší, jakákoliv jiná orientace už znamená ztrátu výkonu panelů. Naši odborníci vám pro lepší přehled připravili srozumitelnou tabulku, která možné ztráty výkonu v ne úplně ideálních podmínkách popisuje.

Umístění panelů Ztráta účinnosti
Pouze na jihozápad 5,5 %
Pouze na jihovýchod 5,5 %
Kombinace instalace na jihozápad a jihovýchod 2,75 %
Pouze na východ 17,1 %
Pouze na západ 17,1 %
Kombinace instalace na západ a východ 8,55 %
Snížení sklonu solárních panelů na 30 ° 2,25 %
Snížení sklonu solárních panelů na 25 ° 10,34 %
Zvýšení sklonu solárních panelů na 45 ° 10,34 %

Je tedy úplně zřejmé, že pokud máte rovnou střechu, solární panely by vám nesloužily dobře. V takovém případě přichází na řadu instalace hliníkových konstrukcí, která sklon solárních panelů uzpůsobí tak, aby se jejich výkon zvýšil.

Baterie

Jsou do domácnosti umisťovány na dobře přístupné místo. Hlavním podmínkou pro jejich funkčnost je umístění baterií v prostoru, kde nemrzne. Hlavní podmínkou pro majitele domů je umístění tak, aby nenarušovaly příjemný prostor vlastního domova. Baterie můžete umístit na (zateplenou) půdu, do garáže, do technické místnosti nebo kamkoliv jinam, kde o ně nebudete zakopávat. Naše baterie mívají rozměry 48x47x15 cm nebo ty větší 48x70x20 cm (ŠxVxH).

Rozvaděč pro FVE

Může být umístěn u domovního rozvaděče, pokud tam pro něj bude místo. Není to ale pravidlem a pokud se k domovnímu rozvaděči nevejde, umisťuje se k bateriím a měniči. Z rozvaděče pro FVE je následně vedený kabel do toho domácího. Rozměry našich rozvaděčů jsou 45x45 cm pro fotovoltaické elektrárny s dvěma větvemi nebo 30x45 cm pro fotovoltaiku s jednou větví.

Měnič

Měnič, který upravuje stejnosměrný proud vyrobený solárními panely na střídavý, je nejlepší umístit k ostatním komponentům vaší fotovoltaiky. Každé umístění jinam vždy znamená nutnost vést kabely, které ho s ostatními díly systému propojí. Jako u předchozích složek vaší FVE i měnič se musí nacházet v místě, kde nemrzne, kde nebude překážet a kde bude přístupný. Jeho rozměry jsou v našem podání 48x48x20 cm.