Nejlepší umístění fotovoltaické elektrárny (FVE)

V současné době je úplně nejlepší umístění každé fotovoltaické elektrárny (FVE) včetně jejího příslušenství na vašem pozemku. Jak už se stalo faktem, fotovoltaika nebyla nikdy dostupnější a návratnost investice do těchto systémů se zkracuje každý rok. Kromě vlastní ekologické, elektrické energie, získáte částečnou energetickou nezávislost, systém vyžadující minimální Nejlepší umístění fotovoltaické elektrárny (FVE)množství servisních zásahů a díky vysokokapacitním bateriím i možnost čerpat elektrickou energii v době, kdy ji potřebujete vy, nikoliv v době, kdy ji fotovoltaická elektrárna vyrábí.

Pro vaši lepší představu jsme vám připravili informace o rozmístění hlavních komponentů, které fotovoltaika na klíč obsahuje tak, aby perfektně splnily všechna vaše očekávání.

Umístění jednotlivých částí fotovoltaické elektrárny

Solární panely

Pokud chcete maximalizovat výkon své fotovoltaické elektrárny, je nejlepší umístit solární panely v úhlu 35 ° směrem k jihu. Jakýkoliv jiný sklon, nižší nebo vyšší, jakákoliv jiná orientace už znamená, že vaše fotovoltaika ztratí výkon. Naši odborníci vám pro lepší přehled připravili srozumitelnou tabulku, která možné ztráty výkonu v ne úplně ideálních podmínkách popisuje.

Umístění panelů Ztráta účinnosti
Pouze na jihozápad 5,5 %
Pouze na jihovýchod 5,5 %
Kombinace instalace na jihozápad a jihovýchod 2,75 %
Pouze na východ 17,1 %
Pouze na západ 17,1 %
Kombinace instalace na západ a východ 8,55 %
Snížení sklonu solárních panelů na 30 ° 2,25 %
Snížení sklonu solárních panelů na 25 ° 10,34 %
Zvýšení sklonu solárních panelů na 45 ° 10,34 %

Je tedy úplně zřejmé, že pokud máte rovnou střechu, solární panely by vám nesloužily dobře. V takovém případě přichází na řadu instalace hliníkových konstrukcí, která sklon solárních panelů uzpůsobí tak, aby měla celá fotovoltaika vyšší výkon.

Baterie

Jsou do domácnosti umisťovány na dobře přístupné místo. Hlavním podmínkou pro jejich funkčnost je umístění baterií v prostoru, kde nemrzne. Hlavní podmínkou pro majitele domů je umístění tak, aby nenarušovaly příjemný prostor vlastního domova. Baterie můžete umístit na (zateplenou) půdu, do garáže, do technické místnosti nebo kamkoliv jinam, kde o ně nebudete zakopávat. Naše fotovoltaika je podpořena bateriemi o rozměrech 48x19,3x64,7 cm nebo ty větší 48x19,3x70,8 cm.

Rozvaděč pro FVE

Může být umístěn u domovního rozvaděče, pokud tam pro něj bude místo. Není to ale pravidlem a pokud se k domovnímu rozvaděči nevejde, umisťuje se k bateriím a měniči. Z rozvaděče pro FVE je následně vedený kabel do toho domácího. Rozměry našich rozvaděčů jsou 45x45 cm pro fotovoltaické elektrárny s dvěma větvemi nebo 30x45 cm, pokud má vaše fotovoltaika jednu větev.

Měnič

Fotovoltaická elektrárna upravuje díky měniči stejnosměrný proud vyrobený solárními panely na střídavý. Nejlepší umístění je k ostatním komponentům. Každé umístění jinam vždy znamená nutnost vést kabely, které ho s ostatními díly, které fotovoltaika obsahuje, propojí. Jako u předchozích složek vaší FVE i měnič se musí nacházet v místě, kde nemrzne, kde nebude překážet a kde bude přístupný. Jeho rozměry jsou v našem podání 48x48x20 cm.