Fotovoltaika do domácnosti, jak ji připravit

Díky našim článkům a příspěvkům už víte, že je fotovoltaika úžasné řešení, jak snížit výdaje vaší domácnosti. Díky podpoře státu prostřednictvím dotace Nová zelená úsporám přinese fotovoltaika na klíč finanční prostředky ze státního rozpočtu, které budou tvořit nezanedbatelnou část pořizovací ceny. Fotovoltaika do domácnosti

Fotovoltaika na již stojící rodinný dům

Aby byla fotovoltaika funkční, aby solární panely vyráběly co nejvíce elektrické energie a snižovaly výdaje, je důležité, aby byla střecha vašeho rodinného domu v dobrém stavu. Nemluvíme pouze o krytině, jedná se i o nosnou konstrukci.

Fotovoltaická elektrárna (FVE) na klíč vám bude sloužit desítky let. Není tedy žádoucí, abyste v půlce jejího životního cyklu celý systém odinstalovávali kvůli rekonstrukci střešní krytiny nebo nosné konstrukci. Nejen že se odinstalování systému neobejte bez dodatečných nákladů, fotovoltaika vám také po dobu rekonstrukce nebude vyrábět elektrickou energii.

Pokud si nejste stavem střešní krytiny nebo nosné konstrukce jisti, nechte statiku střechy zhodnotit odborníkem před samotnou instalací nebo v době, kdy o nové fotovoltaické elektrárně (FVE) uvažujete.

FVE na klíč zahrnuje i jiné komponenty než pouze solární panely na vaší střeše. Jednotlivé komponenty fotovoltaické elektrárny (FVE) na klíč a jejich velikost jsme pro vás připravili v dalším ze zajímavých článků. Projděte si jejich velikost a podmínky, za kterých je jejich provoz nejvýkonnější a zauvažujte, kam je v domácnosti, kterou fotovoltaika obohatí, umístíte.

Fotovoltaické elektrárny (FVE) na novostavbě

Stavíte nový dům a jste přesvědčeni o přínosech fotovoltaické elektrárny (FVE)? Pozvěte si odborníka, abyste s ním probrali, co je potřeba připravit. Fotovoltaika na klíč pak nebude znamenat nadbytečné stavební zásahy. Vyberte si slušnou instalační společnost, která vám pomůže, i když ví, že případná instalace a zisk to pro ní může být teprve v řádu let.

Fotovoltaika pro vás bude nejvýkonnější, pokud se budete držet těchto pravidel

  • Solárná panely fotovoltaické elektrárny (FVE) poskytují nejvyšší výkon v úhlu 35 ° směrem k jihu. Přizpůsobte jim směr a sklon střechy.
  • Fotovoltaika zastíněná komíny, satelity nebo vikýři vyrábí nižší množství elektrické energie.
  • Střešní okna zabírají výborný prostor pro fotovoltaické elektrárny

Fotovoltaika na klíč neznamená přípravu pouze na střeše

Připravte si chráničky, jejichž průměr by měl být minimálně 50 mm. Veďte je z prostoru pod střechou do technické místnosti. Vymezte si prostor pro jednotlivé komponenty fotovoltaické elektrárny (FVE). Pamatujte na to, že pokud nejsou komponenty u sebe, je potřeba je propojit kabely. Připravte si tedy chráničky i zde. Fotovoltaika na klíč tak bude instalace v rámci hodin.

Hlavní domovní rozvaděč bude potřebovat volné DIN pozice. Kolik jich nová fotovoltaika zabere není lehké říct. Nevíme totiž, o jak velké fotovoltaické elektrárně (FVE) uvažujete. A tak jsme znovu u toho, kontaktujte nás nebo jakoukoliv jinou slušnou instalační společnost. Probereme s vámi vaše přání, potřeby a zvyky, připravíme návrh a vy si můžete být jistí, že instalace FVE na klíč bude rychlá a čistá práce.