Fotovoltaické elektrárny (FVE) je potřeba udržovat

Jelikož je investice do nové fotovoltaické elektrárny (FVE) poměrně velký výdaj domácnosti a nic na tom nezmění ani příjemné dotace z programu Nová zelená úsporám, jejichž úspěšné vyřízení vám naše fotovoltaika na klíč poskytne, je přání každého vlastníka tohoto systému, aby mu vše kvalitně a dlouho fungovalo a sloužilo.

Kromě toho, že je důrazně doporučeno na FVE provádět pravidelné revize (každé 3 roky), jež doporučuje ČSN, je dobré udržovat solární panely umístěné na vaší střeše nebo pozemku čisté. Dobrou Fotovoltaická elektrárna údržbazprávou je, že v podmínkách České republiky není potřeba čištění solárních panelů každý týden. Prašnost je nízká a úroveň znečištění a její vliv na výkon jsou zanedbatelné. Samozřejmě pokud nemáte nemovitost vedle lomu nebo nebo černouhelného dolu. Pokud už musíte k čištění přistoupit (a zpravidla se tak nikdy nestane), je dobré najmout si na to odbornou firmu, která má zkušenosti s výškovými pracemi.

Co se týká termínů revizí, ty naše společnost SOLLARIS fotovoltaika s.r.o., hlídá za vás. Náš odborný tým zkušených profesionálů, který se věnuje pouze revizím, je připraven k vaší plné spokojenosti. V praxi to probíhá tak, že budete informováni o blížícím se termínu revize vaší FVE a nabídneme vám samozřejmě naše služby. Jestli si vyberete jiného revizního technika, trochu nás to zamrzí, ale rozhodně to neznamená, že vás o termínech revizí přestaneme informovat. Pokud provádí revizi naši odborní pracovníci, kteří mají patnáctileté zkušenosti, obdržíte po jejím ukončení revizní zprávu.

To, že vaše fotovoltaika funguje správně, pravidelně monitorujeme. Díky vzdálenému přístupu k Vašemu systému víme, zda jsou baterie optimálně nabity a nedostaly se pod svou spodní kapacitní mez. Víme také, jaký výkon vaše solární panely aktuálně mají. Pokud zaznamenáme jakýkoliv problém, kontaktujeme vás a navrhneme vám řešení, aby byl co nejrychleji odstraněn.

V souhrnu lze říci, že fotovoltaické systémy patří k těm bezúdržbovým. Stačí nezanedbávat pravidelné revize a svou fotovoltaickou elektrárnu nechat nejlépe jednou za rok zkontrolovat servisním technikem a máte na svém pozemku nebo na své nemovitosti něco, co vám bude desítky let dobře sloužit. Přítomnost vzdáleného monitoringu umožňuje výborné sledování systému online a napomáhá předcházení nepříjemných situací.