Canadian Solar panely: tradice, výkon a nadstandardní záruka

Společnost Canadian Solar byla založena v roce 2001 v Ontariu v Kanadě. Je jediná mimo asijská značka v oblasti solárního energie, která se udržuje mezi pěti nejlepšími na celém světě. Fotovoltaika se solárními panely Canadian Solar má nadprůměrnou účinnost a je známá tím, že v zatažených dnech ztrácí ve srovnání se solárními panely konkurenčních výrobcůCanadian Solar panely: tradice, výkon a nadstandardní záruka velmi málo energie.

Mezi zaměstnanci této společnosti je vysoké množství vývojových inženýrů, jejichž náplní práce je minimalizovat rizika selhání modulu během jeho životnosti (například minimalizace vzniku mikrotrhlin uvnitř solárního článku), zvýšovat konverzní poměr neboli účinnost a prodloužovat životnost modulů.

Do výrobního procesu solárního panelu Canadian Solar je aplikováno více než 400 kontrolních bodů. Ty se objevují již při výběru výchozích materiálů a zahrnují samozřejmě i kontrolu při balení a expedici. Díky tomuto nastavení a vizi vedení společnosti mají výrobky nadstandardní záruční dobu a nízkou poruchovost po instalaci na střechy rodinných domů. Fotovoltaika na klíč s těmito slárními panely je jistota kvalitního systému.

Výhody Canadian Solar solárních panelů

Nadprůměrný konverzní poměr (účinnost)

Solární panely Canadian Solar dosahují konverzního poměru 22 %, což je na trhu solární energie nadprůměrná hodnota. V praxi to pro zákazníka znamená, že bude fotovoltaika na střeše rodinného domu pro instalaci potřebovat méně místa při zachování stejného instalovaného výkonu než u konkurenčních výrobků.

Nižší ztráty při špatném počasí

Zájemce o instalaci nové fotovoltaické elektrárny na klíč velice zajímá, jak si jejich sluneční elektrárna povede v zimních měsících. Nekvalitní solární panely mohou ztratit až 40 % svého výkonu, když je šero nebo velké množství mraků. Solární panely Canadian Solar oproti konkurenci svůj výkon ztrácejí výrazně méně a zimní měsíce celkovou produkci nezasáhnou tak, jako při použití konkurenčních výrobků. Fotovoltaika s těmito panely je tedy výkonná i v zimních měsících.

Nadstandardní záruční lhůty

Nejlepší výhodou, kterou výrobky Canadian Solar nabízí, je úctyhodná záruční doba. Díky kvalitnímu výrobnímu procesu a kontrolním mechanismům na námi nabízené solární panely Canadian Solar 430 Wp (172x114 cm) obdržíte záruku 25 let na výrobní vadu a 30 let na garantovaný výkon. Po 30 letech užívání musí solární panel produkovat výkon 88,85 %.

Abyste měli dostatečné informace pro srovnání, a abyste uměli lépe porovnat mezi solárními panely Canadian Solar a ostatními výrobky, které fotovoltaika nabízí, musíme uvést, že průměrná záruční doba na výrobní vadu u ostatních výrobců je 12-15 let a průměrná záruka na výkon po 25 letech bývá 84,8 %.

Precizní provedení minimalizuje servisní zásahy

Fotovoltaika s těmito kvalitními komponenty potřebuje nižší množství servisních zásahů do instalovaného systému. Pořízením dražších, ale kvalitnějších panelů Canadian Solar získáte FVE, která má nižší procentuální šanci na poruchu.

Stabilní společnost s vhodnou náhradou

I když si na střechu rodinného domu instalujete ty nejlepší solární panely, může se stát, že je v době životnosti systému poškodí některý z extrémních vlivů počasí. V takovém případě bude nespornou výhodou vlastnictví panelu Canadian Solar. Díky stabilnímu zázemí společnosti a silné pozici získáte adekvátní náhradu poničeného kusu od stejného výrobce.

Nevýhoda solárních panelů Canadian Solar

Aby bylo naše zhodnocení kanadských solárních panelů Canadian Solar kompletní, nesmíme zapomenout na cenu pořízení. Je jasný fakt, že při instalaci fotovoltaické elektrárny se solárními panely Canadian Solar bude pořizovací cena vyšší než při použití alternativních produktů, které trh nabízí. Záleží samozřejmě na zhodnocení investora, jakou cestou cenové hladiny se vydá.