Kvalitní fotovoltaika na klíč s prémiovými díly

Jedinečná fotovoltaika na klíč a solární panely s vysokým výkonemFotovoltaika s prémiovými komponenty s dlouhou životností

Solární panely můžeme rozdělit na monokrystalické, polykrystalické a tenkovrstvé. Monokrystalické mají nejvyšší účinnost, nejtypičtější barva těchto solárních panelů je černá a fotovoltaika na klíč z nich složená je vhodná na střechy orientové na jih. Polykrystalické solární panely mají nižší účinnost, jejich použití je ale vhodné na střechy, na něž dopadá sluneční svit v ostřejším úhlu. Tenkovrstvé fotovoltaické panely fungují s nejnižší účinností, ovšem jejich nepopiratelnou výhodou je jejich lepší výtěžnost při nižším osvitu (hodí se tedy např. na střechy s nepříznivým azimutem) a nižší hmotnost, která zvyšuje variabilitu instalačních možností.

Solární panely jsou složené ze solárních článků sloučených do většího množství – modulů, jejichž základnímSolární panely dle výběru zákazníka stavebním kamenem je křemík (polokov). Ze svrchní strany jsou pokryty sklem, ze spodní pak umělohmotnou folií s hliníkovou mezivrstvou. Jsou hermeticky uzavřené, aby byla zajištěna jejich dostatečná odolnost vůči vnějším vlivům. Fotovoltaika se solárními panely nemusí být umístěna pouze na střeše rodinného domu nebo firmy. Máme zkušenosti i s umisťováním na fasádu domu, střechu pergoly, garáže nebo na pozemek (zde ale musíte pamatovat, že plocha pod solárními panely musí zůstat přístupná, aby se dalo starat o zeleň pod nimi rostoucí).

Fotovoltaika má srdce, jmenuje se měnič Měnič SolaX

Jelikož jednotlivé solární panely vytvářejí stejnosměrný proud, potřebujete pro využití fotovoltaické elektrárny měnič, který tento vzniklý proud mění na střídavý. Ten zpravidla umisťujeme do technické místnosti nebo garáže, jeho rozměry nejsou nikterak veliké a nebude překážet.

Pevná konstrukce pro solární panely

Jednotlivé fotovoltaické panely jsou umísťovány na hliníkové profily, které jsou připevněny k taškovým střechám nerezovými háky. Pokud máte šindel nebo plechovou střechu, připevnění probíhá pomocí kombivrutů. Fotovoltaika může být umístěna i na ploché střechy pomocí plastových van, které nasměrují solární panel do potřebného úhlu vůči slunečnímu světlu.

Fotovoltaika s kvalitním měničem a kabely

Nedílnou součástí každé fotovoltaické elektrárny jsou kabely, které rozvádí stejnosměrný proud k rozvaděči a měniči. Rozvaděč napomáhá v přenosu elektrické energie a zajišťuje funkci jištění a přepěťové ochrany.

Baterie s dlouhou životnostíBaterie SolaX Triple Power

Fotovoltaika na klíč může velice dobře fungovat i bez nich, ale pokud se pro baterie rozhodnete, můžete do nich ukládat přebytky, které použijete později, když je intenzita slunečního svitu nižší. Pro ostrovní systémy jsou nedocenitelné, pro obvyklé využití fotovoltaické elektrárny (FVE) je to příjemný bonus, který může zajistit elektřinu v době výpadku poskytovatele energií.

Chytrý optimizér = fotovoltaika na maximum

Solární panely, které fotovoltaika obsahuje, jsou připojeny do větví (stringů). Pokud je jeden z panelů stringu zastíněn,Optimizér Tigo pro FVE vyrobí například jen čtvrtinu energie, než kdyby byl celý osvícený sluncem. Všechny ostatní solární panely stringu budou tímto zastínením ovlivněny a jejich výkon klesne na stejnou míru. Připojením optimizéru na spodní stranu solárního panelu pomůžete ostatním panelům stringu vyrábět na své maximum tak, aby je zastíněný panel neomezoval v jejich výkonu. Chceme, aby byla vaše fotovoltaika na klíč na nejúčinnější, proto od nás při instalaci dostanete optimizéry na rizikové solární panely zdarma.