Kvalitní fotovoltaika na klíč s prémiovými díly

Jedinečná fotovoltaika na klíč a solární panely s vysokým výkonemFotovoltaika s prémiovými komponenty s dlouhou životností

Solární panely můžeme rozdělit na monokrystalické, polykrystalické a tenkovrstvé. Monokrystalické solární panely mají nejvyšší účinnost, cena pořízení je nízká, nejtypičtější barva je černá a fotovoltaika na klíč z nich složená je vhodná na střechy orientované na jih. Polykrystalické solární panely mají nižší účinnost, jejich použití je ale vhodné na střechy, na něž dopadá sluneční svit v ostřejším úhlu. Tenkovrstvé fotovoltaické panely fungují s nejnižší účinností, ovšem jejich nepopiratelnou výhodou je jejich lepší výtěžnost při nižším osvitu (hodí se tedy např. na střechy s nepříznivým azimutem) a nižší hmotnost, která zvyšuje variabilitu instalačních možností.

Solární panely jsou složené ze solárních článků sloučených do většího množství – modulů, jejichž základnímSolární panely dle výběru zákazníka stavebním kamenem je křemík (polokov). Ze svrchní strany jsou pokryty sklem, ze spodní pak umělohmotnou folií s hliníkovou mezivrstvou. Jsou hermeticky uzavřené, aby byla zajištěna jejich dostatečná odolnost vůči vnějším vlivům. Fotovoltaika se solárními panely nemusí být umístěna pouze na střeše rodinného domu nebo firmy. Máme zkušenosti i s umisťováním na fasádu domu, střechu pergoly, garáže nebo na pozemek (zde ale musíte pamatovat, že plocha pod solárními panely musí zůstat přístupná, aby se dalo starat o zeleň pod nimi rostoucí).

Trh solárních panelů v současné době ovládají monokrystalické panely. Cena pořízení této varianty je výhodná a v kombinaci s účinností neporazitelná svými konkurenty. Nadvládu těchto panelů odstartovala společnost LONGi Solar, která zefektivnila výrobu této varianty. Více o solárních panelech, které SOLLARIS fotovoltaika pro své realizace na klíč využívá naleznete v sekci solární panely pro fotovoltaické elektrárny.

Srdce fotovoltaické elektrárny se jmenuje měničMěnič SolaX

Základním úkolem měniče je upravit produkovaný stejnosměrný proud na střídavý. Na trhu naleznete spoustu variant tohoto produktu. Společnost SOLLARIS fotovoltaika se ale na základě zkušeností svých zaměstnanců od roku 2016 rozhodla využívat pouze měniče značky SolaX. Jsou to měniče s nejvyšší asymetrií na trhu a jejich hlavní výhodou je to, že jsou vyvíjené přímo pro prostředí České republiky, kde probíhá měření přetoků po všech třech fázích najednou, nikoliv jednotlivě jako je tomu v okolních státech. Další informace o měniči SolaX a jeho výhodách naleznete v našem článku "fotovoltaika s high-tech díly SolaX".

Pevná konstrukce pro solární panely

Jednotlivé fotovoltaické panely jsou umísťovány na hliníkové profily, které jsou připevněny k taškovým střechám nerezovými háky. Pokud máte šindel nebo plechovou střechu, připevnění probíhá pomocí kombi vrutů. Fotovoltaika může být umístěna i na ploché střechy pomocí plastových van nebo hliníkových konstrukcí na míru, které nasměrují solární panel do potřebného úhlu vůči slunečnímu světlu.

Fotovoltaika s kvalitním měničem a kabely

Nedílnou součástí každé fotovoltaické elektrárny jsou kabely, které rozvádí stejnosměrný proud k rozvaděči a měniči. Rozvaděč napomáhá v přenosu elektrické energie a zajišťuje funkci jištění a přepěťové ochrany.

Energie z baterií? Fotovoltaika s elektřinou i v nočních hodinách!Baterie SolaX Triple Power

Fotovoltaika na klíč může velice dobře fungovat i bez nich, ale pokud se pro baterie rozhodnete, můžete do nich ukládat přebytky, které použijete později, když je intenzita slunečního svitu nižší. Pro ostrovní systémy jsou nedocenitelné, pro obvyklé využití fotovoltaické elektrárny (FVE) je to příjemný bonus, který může zajistit elektřinu v době výpadku poskytovatele energií. Naše společnost nabízí baterie značky SolaX. Stejně tak jako měniče této značky, jsou i baterie SolaX díly, které svoji konkurenci předčí v mnoha směrech. Množství garantovaných cyklů je nadprůměrné stejně tak, jako garantovaná hloubka vybití. Funkčnost až čtyř baterií bez řídícího modulu je příjemný bonus a desing překonávající "šuplíková řešení" zvyšuje variabilitu umístění v domácnosti.

Chytrý optimizér = fotovoltaika na maximum

Solární panely, které fotovoltaika obsahuje, jsou připojeny do větví (stringů). Pokud je jeden z panelů stringu zastíněn,Optimizér Tigo pro FVE vyrobí například jen čtvrtinu energie, než kdyby byl celý osvícený sluncem. Všechny ostatní solární panely stringu budou tímto zastíněním ovlivněny a jejich výkon klesne na stejnou míru. Připojením optimizéru na spodní stranu solárního panelu pomůžete ostatním panelům stringu vyrábět na své maximum tak, aby je zastíněný panel neomezoval v jejich výkonu. Chceme, aby byla vaše fotovoltaika na klíč na nejúčinnější, proto od nás při instalaci dostanete optimizéry na rizikové solární panely zdarma.