Fotovoltaika na klíč s baterií

Fotovoltaika na klíč s akumulací energie do bateriového úložiště je výborná volba pro všechny, kteří chtějí maximalizovat svou energetickou nezávislost. S použitím baterií bude mít fotovoltaická elektrárna vyšší výtěžnost. Baterie znamená možnost využití elektrické energie v době, kdy ji vaše FVE nevyrábí, protože je zrovna špatné počasí nebo je noc a slunce nesvítí.

Jak funguje fotovoltaika s baterií

Stejnosměrný proud ze solárních panelů je veden kabely do měniče. V něm je stejnosměrný proud přeměněn na střídavý, který je v domácnosti použitelný. Měnič je následně propojen s bateriemi. Ty mohou být umístěny v bateriovém boxu nebo stát samostatně. Měnič i baterie mohou být umístěny v jakékoliv části domu, kde nemrzne. Příkladem umístění je garáž, technická místnost nebo chodba, nejlepší je umístění poblíž domovních jističů, se kterými je celá soustava propojena.

Velikost baterie

Fotovoltaika druhy baterie

Jak budou vaše baterie, které akumulují elektrickou energii k pozdějšímu použití, veliké, záleží pouze na vás a vaší ochotě investovat do nich. Použitím většího množství baterií v modulech a jejich skládáním k sobě se můžete dostat na kapacitu 46,4 kWh. Tato energie, kterou fotovoltaika přinese, je schopna pokrýt spotřebu vaší domácnosti i na několik dní bez slunečního svitu. Vždy ale musíte zohlednit vaši aktuální spotřebu.

Nejlevnější nabídka nemusí být nejvýhodnější, když fotovoltaika, tak baterie s dlouhou životností

Fotovoltaika na klíč zažívá od konce roku 2021 obrovský boom. Instalatérské společnosti nabízejí různě výkonné fotovoltaické elektrárny (FVE) podpořené velkým množstvím baterií. Některé nabídky se mohou zdát výrazně výhodnější než jiné. V takovém případě bychom chtěli upozornit, abyste si na životnost a počet garantovaných nabíjecích cyklů baterií dali velký pozor. Samotná baterie není úplně levná záležitost a pokud chcete takovou, která vám bude sloužit dlouhá léta, řekněte si o ní anebo kontaktujte přímo nás. Protože naše fotovoltaika je obsahuje.

Fotovoltaika řízená důmyslnou a moderní aplikací

Pokud mluvíme o bateriovém systému, nesmíme zapomenout na inteligentní aplikace 21. století, ta sleduje to, jaký přínos vaše fotovoltaika má v reálném čase a monitoruje, kolik elektrické energie je v bateriích akumulováno. Ta samá aplikace vám umožní rozhodnout se a nařídit fotovoltaické elektrárně, zda má vyrobenou elektřinu směřovat do baterií nebo k okamžité spotřebě. Tím ale přínos aplikace nekončí, nabízí online sledování výroby elektrické energie, aktuální spotřebu domácnosti nebo sledování stavu nabíjení elektromobilu pomocí wallboxu.