Fotovoltaika s mimořádným výkonem díky optimizéru

Proč je fotovoltaika podpořená optimizéry nejlepší volba? Čím je naše fotovoltaika ta nejprospěšnější? Protože vám na rizikové solární panely dodáme a instalujeme chytré optimizéry zdarma. Co to pro vás znamená? Zkrácení návratnosti investice, maximalizaci výkonu fotovoltaické elektrárny (FVE) a nejvyšší možnou výrobu elektrické energie. Zastínění překážkami už vás trápit nebude, vzrostlé stromy u sousedů nepřinesou pokles výkonu vaší FVE v řádu desítek procent a vaše fotovoltaika bude vyrábět na horní hranici svých možností.

Fotovoltaické elektrárny (FVE) s optimizéry jsou nejvýkonnější!

Představte si modelový případ fotovoltaické elektrárny s výkonem 9,81 kWp s baterií. Tato FVE obsahuje 18 solárních panelů Fotovoltaika a optimizér TIGOrozdělených do dvou větví (stringů) po 9 panelech s výkonem každého 545 W. Jeden string je plně osvícen sluncem a posílá do vaší domácí sítě a baterií 4,905 kW, druhý string obsahuje jeden panel, který je zastíněn stromem a je schopen vyrobit pouze 25 % elektrické energie. Zbylých 8 panelů dané větve je ovlivněno tímto výkonem a celý string vyrábí pouze čtvrtinu z možné vyrobené energie. Bez optimizéru FVE v tomto případě dodá 4,905 kW z nezastíněné větve a 1,226 kW ze zastíněné větve, která je celá ovlivněná jedním zastíněným panelem a dodává pouze čtvrtinu elektrické energie.

Pokud si necháte pod rizikový panel nainstalovat optimizér, bude výkon fotovoltaické elektrárny v daný okamžik 4,905 kW z nezastíněné větve, 4,360 kW z osmi nezastíněných panelů druhé větve a 0,136 kW z jednoho zastíněného panelu. Z jednoduchého srovnání tedy vychází, že pokud budete investovat do optimizéru, bude výkon vaší FVE 9,401 kW; pokud do něj investovat nebudete, snížíte tím výkon vaší FVE na 6,131 kW.

Fotovoltaika používá různé druhy optimizérů

Vaše fotovoltaika může být podpořena optimizéry Tigo a Solar Edge. To jsou hlavní a prověření zástupci této technologie. Společnost SOLLARIS fotovoltaika nabízí výhradně optimizéry Tigo, protože jsou schopny spolupracovat se střídači (měniči) různých výrobců. Tvoří tedy váš systém variabilnější a připravený na možné rozšíření.

Výjimečná nabídka pouze u nás, fotovoltaika na klíč s bonusem

Kontaktujte nás, zavolejte nebo napište, v nejlepším případě vyplňte NEZÁVAZNOU POPTÁVKU. Společnost SOLLARIS fotovoltaika vám k fotovoltaické elektrárně (FVE) přidá chytré optimizéry na rizikové solární panely ZDARMA. Výjimečná fotovoltaika na klíč doplněná výjimečnou šancí maximalizovat výkon bez dodatečných nákladů.

Jak se chová fotovoltaika s jedním zastíněným panelem

Fotovoltaika bez optimizéruFotovoltaika optimizér