Fotovoltaika podpořená baterií s dlouhou životností

Fotovoltaika s baterií zkracuje návratnost investice. To je hlavní a nejpodstatnější fakt. Pokud se na baterie používané pro fotovoltaické elektrárny (FVE) podíváme jako na komplexní problematiku, prvně je musíme rozdělit na baterie virtuální (imaginární úložiště u poskytovatele energie) a na ty skutečné – lithiové, které si můžete pořídit k vám domů. Oba druhy baterií, které fotovoltaika nabízí, vám pomohou využívat vyprodukovanou elektrickou energii z vaší FVE v době, když skutečně nevyrábí, protože je noc a slunce nesvítí nebo je špatné počasí.

Fotovoltaika na klíč s různými druhy baterií

Virtuální baterie a síťová fotovoltaika

U virtuálních baterií pozor na to, že sice neplatíte cenu zpětně odebírané elektrické energie ze sítě, když vaše fotovoltaika nevyrábí. Platíte ale poplatky za distribuci, poplatky za podporu obnovitelné zdroje, poplatky za příkon apod. Zpětné užití je tedy částečně zpoplatněno a neznamená nulové náklady za použití. A přesně pro tento úhel pohledu jsou lithiové baterie, které vám nainstalujeme do domácnosti, to správné řešení, které opravdu snižuje náklady na spotřebu elektrické energie.

Fyzická baterie a hybridní fotovoltaika na klíč

Vysokonapěťová baterie SolaX Triple Power

V současné době nabízíme několik typů baterií, které se liší technologií, délkou životnosti a cenou. Všechny bateriové systémy, které naše fotovoltaika na klíč poskytuje, jsou vysokonapěťové (HV) baterie typu LiFePo4. Kapacita baterií se dá do určité míry navyšovat dle potřeby jednoduše tím, že se k fotovoltaické elektrárně připojí další bateriová jednotka. Pro vysokokapacitní sety složené z více baterií se dodává řídící modul, díky kterému baterie a měnič v sestavě komunikují.

Kapacita baterie na jeden modul

Standardní kapacita baterií, kterou naše fotovoltaika nabízí, se pohybuje od 3,1 kWhdo 5,8 kWh na jeden modul. Obvykle je možné „skládat“ k sobě celkem až 4 moduly a dostat se tak na kapacitu od 12,4 až do 23,2 kWh. Za použití řídících systémů se pak tyto poskládané větší moduly dají dále násobit (například až na 46,4 kWh).

Fotovoltaika na klíč v jedinečné nabídce jen s kvalitní baterií

A nejdůležitější informace na závěr! Pokud je vaším snem nová fotovoltaika na klíč podpořená baterií, velmi dbejte na výběr dodavatele. Výhodné, cenové nabídky od konkurence mohou být úžasné pouze na první pohled. Opravdu vám garantují vysokokapacitní baterie? Opravdu vám garantují stejné množství nabíjecích cyklů? Když už chcete realizovat výhodnou investici, která vám bude desítky let bezchybně sloužit, vyberte si opravdovou kvalitu. Nenechte se vlákat do situace, kdy budete muset systém renovovat dříve, než se vám investice navrátí.

Investujte a snižte si cenu energií s prověřeným dodavatel SOLLARIS fotovoltaika s.r.o.

Kontaktujte nás nebo vyplňte nezávaznou poptávku, rádi vám nabízíme všech 15 let naší praxe k rychlé realizaci vašeho snu o nové fotovoltaické elektrárně. Při realizaci se SOLLARIS fotovoltaika dodáme a instalujeme optimizéry na rizikové solární panely zdarma. Váš systém díky nim pojede na horní hranici svých možností.