Fotovoltaika a dotace jdou ruku v ruce

Naše společnost SOLLARIS fotovoltaika ve svých řadách výborné specialisty se zkušenostmi napříč dotačními tituly. Ti vám velice rádi pomohou, aby bylo pořízení vaší nové fotovoltaické elektárny (FVE) vždy s dotací. Jejich vykonaná práce hovoří sama za sebe, vždyť 100 % našich klientů vždy na dotace v maximální výši dosáhla. Ve spolupráci s těmito odborníky a na základě zkušeností s dotazy od našich skutečných zákazníků jsme pro vás připravili přehled často kladených otázek a našich odpovědí, které by vás mohly zajímat. Fotovoltaika i dotace jsou poměrně rozsáhlé téma a my vám chceme s vašimi případnými otázkami pomoci. Pokud odpověď na vaši otázku nenajdete, zavolejte nebo napište, rádi vám odpovíme. Naše nejlepší fotovoltaika na klíč vám přináší nejenom fotovoltaickou elektrárnu z kvalitních komponentů a komunikaci s institucemi, velký podíl na poskytovaných službách má i správa a administrativa samotné dotace

Fotovoltaika dotace otázky a odpovědi

Jsou fotovoltaické elektrárny (FVE) alespoň částečně kryté dotací?

Ano, každý vlastník rodinného domu může čerpat na fotovoltaickou elektrárnu (FVE) dotaci z programu Nová zelená úsporám.

 • výše dotace pro fotovoltaiku na ohřev vody je 45.000 Kč (fixní částka)
 • fotovoltaická elektrárna (FVE), která bude vyrábět el. energii a ukládat jí do bateriové systému je dotována částkou až 200.000 Kč
 • pokud jste ze strukturálně postiženého regionu (Ústecký, Karlovarský, Moravskoslezský kraj, zvyšuje se dotace o 10 %
 • projektová dokumentace je dotována 5.000 Kč
 • zajímavý je i kombinační bonus 10.000 Kč, který obdržíte, pokud bude vaše fotovoltaika kombinová s jinými, podporovanými, energetickými úsporami

S čím se dá fotovoltaika kombinovat, aby byla moje dotace co nejvyšší?

Fotovoltaika s kombinací s jinou, podporovanou, energetickou úsporou vám přinese bonus 10.000 Kč. Vybrat si můžete s následujícího:

 • zateplení domu
 • pořízení nádrže na zachytávání dešťové vody
 • Instalace wallboxu na dobíjení elektromobilů
 • stínící systém
 • výměna neekologického zdroje vytápění
 • zelená střecha
 • řízené odvětrávání budovy s rekuperací tepla
 • rekuperace tepla z odpadní vody

Bude mi poskytnuta dotace na nabíječku elektromobilů?

Pokud se rozhodnete a vaše fotovoltaika bude doplněna o nabíječku elektromobilů (nabíjecí bod, wallbox), dostanete dotaci 30.000 Kč za každý dobíjecí bod (počet podporovaných nabíjecích bodů k rodinným domů je 2). V Ústeckém, Karlovarském a Moravskoslezském kraji je dotace na nabíjecí body navýšena o 10 %. Zároveň s dotací na fotovoltaické elektrárny (FVE) a nabíjecí bod dostanete kombinační bonus 10.000 Kč.

Mám na dotace nárok?

Právní nárok na dotace není. Z naší zkušenosti však můžeme potvrdit, že dotace dostanete stejně tak, jako 100 % klientů, kteří nám svěřili důvěru.

Kdo mi vyřídí dotace?

Dotace za vás samozřejmě velmi rádi vyřídíme, máme v této oblasti dlouholeté zkušenosti napříč obory a naše služby jsou vám k dispozici. Pokud si chcete dotace vyřídit sami, určitě vám v tom nebráníme. Nicméně vás můžeme s potěšením informovat, že 100 % našich klientů dotace v oblasti fotovoltaika obdrželo v plné výši právě díky našim specialistům.

Jaký je termín vyplacení dotace NZÚ?

Dotace bude vyplacena do 6-9 týdnů od realizace fotovoltaické elektrárny (FVE) a odeslání potřebné dokumentace (může se lišit dle vytíženosti SFŽP!).

Do kdy budou vypláceny dotace?

V současné době do roku 2025. Nová zelená úsporám je vyhlášená na rok 2021-2025 a žádosti jsou vyřizovány průběžně. Očekává se ale, že se program prodlouží minimálně do roku 2030 a fotovoltaika bude předmětem dotace i nadále.

Kdy se dozvím, že dostanu dotace?

Zhruba do 3 týdnů od získání Smlouvy o Připojení od distribuční společnosti -> zaregistrování projektu Vaší fotovoltaické elektrárny (FVE) provádíme PŘED samotnou instalací.

Jaká je cena fotovoltaické elektrárny (FVE) po odečtení dotace?

Na tuto otázku bychom velice rádi odpověděli odkazem: Cena fotovoltaiky na klíč. Jelikož se cena fotovoltaické elektrárny (FVE) odlišuje podle jejího výkonu a parametrů, připravili jsme pro vás několik modelových příkladů FVE s baterií. Cena fotovoltaiky bez baterie je samozřejmě nižší. Skutečná cena je ale závislá na mnoha aspektech, a tak je pro její určení vždy nejlepší nabídka na míru. Nebojte se, pokud tuto poptávku vyplníte a odešlete nám ji, k ničemu se nezavazujete, ani to neznamená, že vás budeme kontaktovat každý druhý den, abychom vás nepříjemnými obchodními praktikami nutili pořídit si fotovoltaiku okamžitě, a hlavně jenom od nás.