FVE přináší štědré dotace z NZÚ

Poskytovatel dotace a FVE na klíč (dokumentaci rádi vyřídíme)

Velice příjemnou a vítanou změnou v novém dotačním programu Ministerstva životního prostředí České republiky je to, že předmětem dotace jsou i fotovoltaické elektrárny (FVE). Administrátorem této dotace je Státní fond životního prostředí. Jeho program Nová zelená úsporám má pomoci s energetickou úsporou na rodinných a bytových domech. Vaše nová fotovoltaika na klíč tak může být na vaší střeše velice brzy a její pořizovací cena bude ponížena o nemalou finanční částku. Co víc, FVE na klíč s dotací, které nabízí velké množství firem v České republice a nejlepší díky mnohaletým zkušenostem samozřejmě my, vám administrativu usnadníFotovoltaika a dotace

Dotační program Nová zelená úsporám s těmito podmínkami byl vyhlášen 21.9.2021 a v tomto znění bude platit minimálně do roku 2025. Očekává se, že délka jeho trvání bude prodloužena nejméně do roku 2030. Jestli se ale jeho podmínky změní, je samozřejmě nejasné a spíše pravděpodobné.

Dobrá zpráva pro koncového uživatele peněz z tohoto dotačního programu je, že jsou žádosti vyřizovány průběžně. To znamená, že realizace vašeho snu o částečné energetické nezávislosti a úsporách výdajů za energie nemusíte načasovat přesně podle toho, kdy lze o dotaci žádat. Fotovoltaika na klíč může být na vašem rodinném domě v rámci několika týdnů. Aktuální a hlavně pravdivý harmonogram výstavby a realizace nové fotovoltaické elektrárny (FVE) jsme pro vás rádi připravili.

Výši dotace, kterou obdržíte, pokud se rozhodnete pro pořízení fotovoltaické elektrárny, specifikuje tzv. oblast C, podoblast C.3 nazvaná Fotovoltaické systémy pro výrobu elektrické energie. Výši obdržené dotace, kterou můžete očekávat, pokud se rozhodnete pro solární fotovoltaický ohřev vody, specifikuje stejná oblast tzv. oblast C, podoblast C.2. 

Fotovoltaika na klíč a zajímavé dotace

Jednotlivé oblasti dotace a jejich výši jsme pro fotovoltaický ohřev vody a fotovoltaické elektrárny (FVE) připravili v tabulce níže.

Oblast dotace Výše dotace
Solární ohřev vody 45.000 Kč (fix)
Fotovoltaická elektrárna FVE (fotovoltaika na klíč s dotací) až 200.000 Kč
Strukturálně postižený kraj (Ústecký, Moravskoslezský a Karlovarský) + 10 %
Nabíjecí bod pro elektromobil (za jeden) 30.000 Kč
Kombinační bonus 10.000 Kč
Projektová dokumentace 5.000 Kč

Solární ohřev vody je podporován fixní částkou ve výši dotace 45.000 Kč, která je vyplacena do 6-9 týdnů od doby, kdy je investice zrealizovaná a kdy je finální dokumentace zpracovaná a odeslaná poskytovateli dotace.

Fotovoltaická elektrárna (FVE) pro výrobu elektrické energie je podporována dotací ve výši 40.000 až 200.000 Kč. I zde se můžete dočkat vyplacení dotace do 6-9 týdnů od doby, kdy je od nás fotovoltaika na klíč instalovaná a kdy je odeslaná finální dokumentace poskytovateli z naší strany.

V případě, že je vaše nemovitost ve strukturálně postiženém kraji – tzn. Ústecký, Moravskoslezský a Karlovarský, čeká vás dotace navýšená o 10 %.

Fotovoltaika může být rozšířena o nabíjecí bod (nabíječku elektromobilů, wallbox), protože i tento je podporován dotací. V tomto případě 30.000 Kč za jeden nabíjecí bod. Když si pořídíte nabíjecí bod, kterým bude Vaše fotovoltaická elektrárna (FVE) ještě více zhodnocena, dostanete od Státního fondu životního prostředí dalších 10.000 Kč jako kombinační bonus.

Kombinační bonus se nevztahuje pouze na kombinaci s wallboxem. Fotovoltaika na klíč (pokud si budete přát vyřídit dotaci od nás) je kombinovatelná i s jinými druhy energetických úspor, kterými jsou:Fotovoltaické elektrárny do 10 kW

  • zateplení domu
  • pořízení nádrže na zachycování dešťové vody
  • stínící systém
  • výměna neekologického zdroje vytápění
  • zelená střecha
  • řízené odvětrávání budovy s rekuperací tepla
  • rekuperace tepla z odpadní vody

Za každou kombinaci vám náleží bonus 10.000 Kč.

Na projektovou dokumentaci, která souvisí s realizací solárního ohřevu vody nebo s fotovoltaickou elektrárnou dostanete dalších 5.000 Kč.

Instalovaná fotovoltaická elektrárna 10 kW je hraniční výkon pro dotaci

Aby byla vaše fotovoltaika předmětem dotace a mohli jste dosáhnout na poměrně zajímavé finanční částky, které jsme popsali výše, je potřeba nepřekročit výkon fotovoltaické elektrárny 10 kW. Každá fotovoltaika na klíč, která bude instalována s nižším výkonem nebo výkonem rovným 10 kW je považována za předmět dotace, protože primárně pokrývá potřebu domácnosti. 

V současné době je v administrativním procesu novela Energetického zákona. Ta posouvá hranici výkonu fotovoltaické elektrárny na 50 kW. Vláda a příslušné miminsterstvo tím reaguje na požadavky Evropské unie a Evropské komise o zvýšení podílu ekologické energie na spotřebě státu. Zároveň zohledňuje zvyšující se nároky domácností, kterým spotřeba elektrické energie neustále stoupá. To, v jaké legislativní fázi novela zákona je, můžete sledovat ve sněmovním tisku. Podrobnější zamyšlení a informace o zvýšení limitu výkonu fotovoltaické elektrárny (FVE) naleznete v našem článku, který se tomuto tématu více věnuje. Zamyšlení nad tím, jaké následky by to mohlo mít pro distributorské sítě v České republice jsme pro vás připravili také.

Fotovoltaika na klíč a dotace bez starostí od nás

Naše rodinná firma s tradicí vám umí pomoci nejenom s výběrem a instalacínejlepší fotovoltaické elektrárny (FVE). Pokud si netroufáte vyřídit dotace, naše služby jsou tu pro vás. S administrací dotací máme mnohaleté zkušenosti napříč obory a v problematice se dobře orientujeme. Víme, co a kdy máme odeslat těm správným příjemcům, aby bylo vyřízení hladké a bezproblémové. Nedopouštíme se formálních chyb, které by znamenaly, že vám dotace udělena nebude.

Negarantujeme vám, že dotaci dostanete, protože na ní není právní nárok, můžeme vám ale potvrdit, že 100 % našich klientů ji díky bezchybného vyřízení z naší strany obdrželo. A to už je něco, o co se dá opřít.

Pokud máte zkušenosti s vyřizováním dotací a chcete si je spravovat sami, samozřejmě se tomu nebráníme, na naší straně zůstane už jen instalace plně funkčního a ekologického systému. Fotovoltaika na klíč je skvělá investice s potěšující návratností. Kontaktujte nás, zavolejte nebo vyplňte nezávaznou poptávku, velmi rádi s vámi vaše možnosti probereme. Za váš zájem a poptávku našich služeb prostřednictvím poptávkového formuláře vás čeká hodnotný dárek. Jsme specialisté v oblasti fotovoltaické elektrárny, obdržíte od nás tedy něco, čemu rozumíme a co vám tento systém ještě více zefektivní. Na rizikové solární panely, kterým v rámci dne hrozí zastínění, a které by mohly výkon fotovoltaické elektrárny (FVE) snižovat, obdržíte optimizéry ZDARMA.

 

Sollaris Fotovoltaika 15 let tradice pro Vás!