Fotovoltaika přináší štědré dotace z programu NZÚ

Ministerstvo životního prostředí České republiky a administrátor dotace Státní fond životního prostředí České republiky poskytují žadatelům finanční podporu v podobě dotace z programu NZÚ pokud se domácnosti rozhodnou, že je pro ně fotovoltaika vhodné úsporné řešení. Podmínky pro udělení dotace se od jejího vyhlášení (21.9.2021) pravidelně upravují tak, aby byly finanční prostředky dostupné pro co nejvíce žadatelů a přispěly ke komfortnějšímu bydlení.   FVE na klíč a maximální dotace NZÚ

Vzhledem k velkému zájmu o čerpání dotace NZÚ se Ministerstvo životního prostředí České republiky na začátku roku 2024 rozhodlo alokovat další zdroje z modernizačního fondu, aby zajistilo dostupné finanční prostředky pro dalších více než 50 tis. domácností.

S alokací dodatečných zdrojů došlo i k poslední úpravě pravidel pro čerpání dotace NZÚ na předmět fotovoltaika. Nové podmínky platí od 15.2.2024. Ministerstvo životního prostředí se jimi snaží žadatele motivovat ke komplexnějším renovacím, které budou pro domácnosti výhodnější a budou znamenat větší množství finančních prostředků od státu.

Finanční prostředky z programu Nová zelená úsporám lze čerpat minimálně do roku 2025. Očekává se ale, že se délka čerpání dotace prodlouží nejméně do roku 2030.

Naše společnost administraci dotace pro své zákazníky ráda vyřídí. Za dobu své existence má 100 % schválených dotací pro své klienty a výše dotace pro nové fotovoltaické elektrárny (FVE) s baterií i bez baterie je vždy v maximální možné výši, kterou dotační program nabízí.

 Fotovoltaika, dotace NZÚ a garance