Fotovoltaická elektrárna na klíč 8,3 kWp cena bez baterií

Fotovoltaická elektrárna (FVE) na klíč cena 8,3 kWp bez baterií

  • Fotovoltaika obdrží dotace NZÚ 85.400 Kč
  • Strukturálně postižené kraje získají navíc 10 %
  • Požadovaná plocha střechy rodinného domu 40 m2
  • Fotovoltaická elektrárna (FVE) na klíč ročně vyrobí 8000-9000 kWh
  • Instalací fotovoltaické elektrárny ušetříte 40-50 % energie
  • Návratnost investice cca 5,5 roku
  • Fotovoltaika vhodná pro domácnost s roční spotřebou cca 10 MWh
  • Třífázový systém pro rodinné domy s vyšší spotřebou během dne
  • Cena FVE obsahuje solární panely LONGi a měnič SolaX X3 MIC
  • Cena platná od 15.2.2024
190 077 Kč (vč. DPH, dotace je již odečtena)

Fotovoltaická elektrárna (FVE) 8,3 kWp s vysokým výkonem bez baterií

Instalací fotovoltaické elektrárny s celkovým výkonem 8,3 kWp získáte systém, který pokryje vaši vyšší denní spotřebu. Fotovoltaická elektrárna bez baterií je výtečná volba pro domácnosti, které nechtějí řešit dodatečné náklady, umístění fyzických baterií nebo pracují z home office či v denních hodinách využívají spotřebiče s vysokým odběřem elektrické energie. Cena fotovoltaické eletrárny je příznivá a FVE získá dotace NZÚ v úctyhodné výši. Fotovoltaika tak má příznivou návratnost přibližně 5,5 roku.

Cena fotovoltaické elektrárny bez baterií obsahuje solární panely LONGi, které ke svému umístění potřebují střechu rodinného domu nebo přístavku o velikosti přibližně 40 m2 a měnič SolaX X3 MIC. Oba dva výrobci použitých komponentů patří mezi lídry na trhu. Společnost LONGi Solar je držitelem několika rekordů v oblasti účinnosti solárních panelů a implementuje poslední poznatky výzkumu, který staví mezi hlavní pilíře svého podnikání. Díky společnost SolaX je fotovoltaika na klíč řešení odpovídající podmínkám na Českém trhu. V České republice má i své servisní středisko, s kterým spolupracuje v oblasti výzkumu a vývoje.

I když je prezentovaná cena fotovoltaické elektrárny bez fyzických baterií, lze pro tento systém použít výhody distribuční sítě, která nabízí baterie virtuální. Toto řešení pro domácnost znamená, že budou její pořizovací náklady nižší, přesto může fotovoltaika čerpat vlastní elektrickou energii, kterou vyrobila a uložila v distribuční síti na pozdější dobu. Za upozornění ale stojí, že je zpětný odběr vlastní elektrické energie zatížený poplatky za podporu obnovitelného zdroje, poplatky za příkon a poplatky za distribuci. Efektivita úspory uložené elektrické energie tedy není tak vysoká.

Fotovoltaická elektrárna na klíč instalovaná společností SOLLARIS fotovoltaika a její cena obsahují zajištění dotací před schválených před samoutnou instalací, administrativu spojenou s připojením do distribuční sítě, umístění a zapojení jednotlivých komponentů fotovoltaické elektrárny, zapojení systému, revizi celého systému, předáním aplikace, díky které je fotovoltaika monitorována a ovládána a proškolení členů domácnosti. 

Nezávazná poptávka: Fotovoltaická elektrárna na klíč bez baterie

Místo instalace