Fotovoltaika na klíč 6,54 kWp cena s baterií

Foto 4800,

Foto 4804,

 • Předmět dotace fotovoltaika: 200 000 Kč + 5 000 Kč projekt (pro strukturálně postižené kraje +10 %)
 • Požadovaná plocha střechy 30 m²
 • Solární panely 545 Wp - 12 kusů
 • Roční výroba 6.500 - 8.000 kWh/rok dle lokality
 • Fotovoltaická elektrárna na klíč s návratností 7-8 let
 • Kapacita baterií 11,6 kWh
 • Úspora roční energie 70-80%
 • Baterie Solax Triple Power
 • FV panely Canadian Solar, Suntech, Jinko, Longi, Sunpower
 • Měniče SolaX 4. generace
 • Systém vhodný pro dům s min. spotřebou 6.500 kWh/rok
291 250 Kč(vč. DPH, dotace je již odečtena)

Nabízená fotovoltaika na klíč a cena v bližším pohledu

S potěšením můžeme konstatovat, že vývoj v oblasti solárních panelů jde mílovými kroky kupředu, a tak zatím co jsme v roce 2008 instalovali solární panely s jmenovitým výkonem okolo 230 Wp, dnes vám můžeme nabídnout jmenovitý výkon 545 Wp. Připravená fotovoltaika na klíč jich má 12 kusů. Tyto solární panely přeměňují elektromagnetickou energii světla na stejnosměrný proud. Jelikož je jejich jmenovitý výkon vyšší, potřebujete pro jejich umístění menší plochu (v našem případě 30 m2) a celková cena pořízené fotovoltaické elektrárny (FVE) se tím snižuje.

Dalším faktorem, který ovlivňuje cenu fotovoltaické elektrárny na klíč, jsou samozřejmě dotace Nová zelená úsporám. Dotace se současnými pravidly, které jsou v tomto znění platné od roku 2021, jsou poměrně štědré. Fotovoltaika a investice do Fotovoltaická elektrárna na klíč 6,54 kWní má díky nim výrazně kratší návratnost. V našem modelovém příkladě jsme použili výši dotace 200.000 Kč, tato vaše úspora ale nemusí být konečná. Pokud se vaše nemovitost nachází ve strukturálně postiženém kraji, kterým je Karlovarský, Moravskoslezský nebo Ústecký, zvýší se dotace o 10 %. Pokud si k FVE pořídíte i nabíjecí stanici na elektromobil (wallbox), dostanete dalších 30.000 Kč, respektive 33.000 Kč pro strukturálně postižený kraj, za jeden zakoupený wallbox. Fotovoltaika na klíč a její cena se ale samozřejmě zvýší pořízením této nabíjecí stanice. Pakliže máte rozsáhlejší plány s aplikací energetických úspor na svém rodinném domě, nemůžeme opomenout ani kombinační bonus 10.000 Kč za každou kombinaci fotovoltaiky s dalšími podporovanými úspornými opatřeními. Jejich výčet jsme pro Vás přehledně připravili v naší sekci plné informací o dotacích, které můžete obdržet.

Jak jsme se tedy již zmínili, návratnost investice do fotovoltaiky se výrazně zkrátila a její pořízení je dnes výhodnější než kdy dříve. S vývojem v oblasti solárních panelů jde ruku v ruce i vývoj ostatních komponentů, z kterých se skládá. Za zmínění jistě stojí výrazně výkonnější baterie nebo asynchronní měniče. Baterie mají v dnešní době vyšší kapacitu a jejich umístění je variabilnější než při našich prvních instalacích. Jelikož je fotovoltaická elektrárna nejefektivnější, když elektrickou energii, kterou vyprodukujete, spotřebujete ke své potřebě, jsou jedním z podstatných stavebních kamenů, ovlivňujících návratnost investice. V době, kdy nesvítí slunce nebo je nepříznivé počasí, můžete využívat elektrickou energii, SOLLARIS fotovoltaika s.r.o.kterou jste do nich akumulovali. Asynchronní měniče umožňují lepší využití elektrické energie napříč fázemi rodinného domu.

Návratnost investice do fotovoltaické elektrárny (FVE) je jistě jedním z klíčových faktorů, které vás při uvažování o pořízení tohoto ekologického zdroje elektrické energie zajímají. Pro náš modelový příklad uvádíme návratnost 7-8 let. Musíme ale připustit, že tato doba nemusí být konečná, protože je velmi odvislá od konkrétních podmínek, které ve vaší domácnosti panují a samozřejmě od ceny elektrické energie, kterou nakupujete od svého distributora. Součástí naší nabídky fotovoltaiky na klíč je výpočet návratnosti na základě vašich podmínek, její doba bude tedy výrazně přesnější a konkrétní. Pokud se rozhodnete vyplnit nezávaznou poptávku níže, budeme poctěni. Ozveme se vám nejpozději do 48 hodin zpět. Jestli se rozhodnete nám do poznámky napsat celou vaši adresu, bude to sloužit pouze pro náhled do map, abychom si ujasnili, jak solární panely umístit. Nemusíte se bát, že prozrazení adresy bude znamenat nekonečné urgování a nátlak, aby byla fotovoltaika na klíč realizována právě naší společností.

Nezávazná poptávka fotovoltaiky s baterií na klíč

Získejte všechny důležité informace ZDARMA. Vyplňte sedm snadných políček nezávazné poptávky a budete přesně vědět, co vám fotovoltaika na klíč ve vašich konkrétních podmínkách a s vašimi požadavky přinese. Nenechte distributory elektrické energie ukrajovat z vašeho rodinného rozpočtu. Využijte s námi dotace nová zelená úsporám a pořiďte si díky nim FVE nejvýhodněji v celé historii!

Při vyplnění a realizaci fotovoltaické elektrárny (FVE) se společností SOLLARIS fotovoltaika s.r.o. obdržíte jako odměnu optimizéry na rizikové solární panely ZDARMA!


Místo instalace