Fotovoltaická elektrárna (FVE) na klíč 4,36 kWp cena s baterií

Fotovotlaická elektrárna 4,36 kWp na klíč s baterií cena

 • Předmět dotace fotovoltaika: 145.600 Kč + 5 000 Kč projekt (pro strukturálně postižené kraje +10 %)
 • Požadovaná plocha střechy 20 m²
 • 8 solárních panelů 545 W
 • Roční výroba 3.800 - 5.000 kWh/rok dle lokality
 • Fotovoltaická elektrárna na klíč s návratností 8-9 let
 • Kapacita baterií 6,2 kWh
 • Fotovoltaická elektrárna uspoří 65-75 % spotřeby za rok
 • Baterie Solax Triple Power
 • Solární panely Canadian Solar, Suntech, Jinko, Longi, Sunpower
 • Měniče SolaX 4. generace
 • Fotovoltaická elektrárna (FVE) pro dům s roční spotřebou nad 5.000 kWh/rok

POZOR!!! V červenci a srpnu 2023 je z důvodu technické odstávky příjem žádostí o dotace u SFŽP POZASTAVEN!!!

217 670 Kč(vč. DPH, dotace je již odečtena)

Fotovoltaická elektrárna (FVE) s baterií, cena pro RD s nízkou spotřebou

Prezentovaná fotovoltaická elektrárna (FVE) na klíč jako výborný nástroj pro snížení nákladů na energie rodinného domu s relativně nízkou spotřebou. S použitím bateriemi maximalizujete výtěžnost systému. A v případě pořízení této FVE na klíč můžete celý systém s nízkými náklady efektivně rozšiřovat o další baterie. Výše dotací, které tato fotovoltaika obdrží, a kterými se její pořizovací cena sníží, je ovlivněna výkonem celého systému a kapacitou baterií. Dotace nebudou tedy nikdy maximální, ale pouze poměrné dle pravidel NZÚ.

Proč investovat do baterií? Baterie se hodí pro domácnosti, které v době nejvyššího osvitu nespotřebovávají vyprodukovanou energii, protože jsou mimo domov. Ve chvíli, kdy potřebují elektrickou energii pro své spotřebiče, už slunce nesvítí nebo je intenzita osvitu již velmi nízká. Je tedy výhodné, uchovat elektrickou energii, kterou fotovoltaická elektrárna vyprodukuje, do baterií a při potřebě této energie ji spotřebovávat právě z nich.

Přemýšlíte, zda jsou pro vás výhodnější virtuální nebo fyzická baterie? Cena za pořízení virtuální baterie je zanedbatelná. Elektrická energie, kterou vaše fotovoltaická elektrárna na klíč vyprodukuje, je uchovávána v distribuční síti. Pozor ale, váš zpětný odběr této energie je zatížen dodatečnými poplatky a návratnost investice se tím prodlužuje. Připravte se na poplatky za podporu obnovitelného zdroje, poplatky za příkon nebo poplatky za distribuci. Oproti tomu fyzická baterie dodatečné náklady na odběr energií nepřináší, má ale vyšší pořizovací cenu.

V případě, že uvažujete o pořízení FVE na klíč s bateriemi, věnujte zvýšenou pozornost jejich kapacitě a životnosti. Za svoji praxi jsme zaevidovali návrhy smluv, které se na první pohled zdají lákavé, ale právě baterie v takových nabídkách nabízejí úskalí. Počet garantovaných, nabíjecích cyklů u těchto baterií může být nižší stejně tak jako jejich kapacita. Tím se sice pořizovací cena celého systému fve na klíč nižší, není ale vyloučeno, že baterie ztratí svoji funkčnost ještě před tím, než se vám finanční prostředky z pořízení nové fotovoltaické elektrárny vrátí.

SOLLARIS fotovoltaika s.r.o.

Nezávazná poptávka FVE na klíč

Při pořízení komplexního systému, který fotovoltaika na klíč nabízí, požadujte jen to nejlepší. Příprava návrhu na míru není otázkou 60 vteřin. Aby FVE na klíč odrážela všechny vaše přání a požadavky, aby se sladila se všemi potřebami vaší domácnosti, je důležité velké množství informací. Jen tak pro vás bude fotovoltaická elektrárna přínosná, návratnost investice krátká a cena, kterou platíte za elektrickou energii bude skutečně nižší. Připomínáme cenný bonus, který spolupráce se SOLLARIS fotovoltaika nabízí. Chytré optimizéry na rizikové solární panely ZDARMA. Udělejte krok správným směrem, vyplňte nezávaznou poptávku, na jejím základě obdržíte předběžnou nabídku, kterou spolu doladíme k vaší spokojenosti.


Místo instalace