Fotovoltaická elektrárna (FVE) 2,5 kW cena bez baterie

Fotovoltaická elektrárna (FVE) na klíč 2,5 kWp bez baterií a cena

  • Fotovoltaika dotace: 45.000 Kč (pro strukturálně postižené kraje +10 %)
  • Požadovaná plocha střechy 12,5 m2
  • Solární panely 5 kusů
  • Fotovoltaická elektrárna (FVE) ročně vyrobí 2.300 kWh
  • Fotovoltaika na klíč s návratností 7 let
  • Úspora roční energie 40-60 %
  • Solární panely Suntech, Sunpro, Talesun, Longi
  • Měniče Solax Mini X1
  • Jednofázový systém vhodný pro ohřev teplé vody
  • Solární panely s výkonem 500 Wp
110.750 Kč (vč. DPH, dotace je již odečtena)

Dostupná fotovoltaická elektrárna (FVE) na klíč s nižším výkonem

Jeden z nejnižších výkonů fotovoltaické elektrárny (FVE), který dává ještě smysl. Fotovoltaika na klíč, jejímž základním, stavebním kamenem jsou výkonné solární panely s výkonem 500 Wp. Aby mohly být na vaši střechu umístěny, stačí vám pouhých 12,5 m2, což zvyšuje variabilnost umístění na střeše rodinného domu nebo jiných plochách. Jelikož vám Státní fond životního prostředí poskytne dotaci na maximálně 50 % výdajů, a protože je výkon fotovoltaické elektrárny (FVE) pouze 2,5 kW, obdržíte dotace ve výši 45.000 Kč na předmět fotovoltaika. Pokud nejste ze strukturálně postiženého kraje (Karlovarský, Moravskoslezský, Ústecký). Jestli se pak vaše nemovitost ve strukturálně postiženém kraji nachází, dostanete k základní dotaci ještě 10 % navíc jako bonus. Fotovoltaika na klíč včetně vyřízení dotace je něco, co jsme schopni vám bezchybně vyřídit, protože se této problematice věnujeme od roku 2008.

Vzorová cena a fotovoltaika na klíč, kterou zde představujeme, je jednofázový systém vhodný například na ohřev vody v bojleru nebo na napájení jedné z vybraných fází v obytných prostorách. Záleží samozřejmě na tom, jakou fázi si vyberte, protože později by změna znamenala nutnost zásahu a přepojení kvalifikovaným elektrikářem. Nicméně, pokud si přejete fotovoltaické elektrárny (FVE) vyzkoušet a zjistit osobně, co vám přinese, je tento systém vhodný, díky velmi nízkým pořizovacím nákladům.

Návratnost investice, kterou tato fotovoltaická elektrárna (FVE) nabízí je 7 let. Pro výpočet návratnosti byla použita zprůměrovaná data, která od domácností máme. Ve vaše případě se samozřejmě může měnit. Velmi záleží na tom, jestli jednofázový systém použijete na ohřev vody nebo na napájení jedné z fází vaší nemovitosti. Pokud vyberte právě jednu z fází vašeho obydlí, bude hlavní ukazatel, který ovlivní návratnost, výše spotřeby na této fázi.

Fotovoltaická elektrárna na klíč bez baterie v nezávazné poptávce


Místo instalace