Fotovoltaika 9,81 kWp cena s baterií

Foto 4800,

Foto 4804,

 • Dotace NZÚ 200 000 Kč + 5 000 Kč projekt (pro strukturálně postižené kraje +10 %)
 • Požadovaná plocha střechy 45 m2
 • 18 solárních panelů 545 W
 • Roční výroba 9.500-11.500 kWh/rok
 • Návratnost fotovoltaiky 7-8 let
 • Kapacita baterií 11,6 kWh
 • Úspora roční energie 65-75%
 • Baterie SolaX Triple Power
 • FV panely Canadian Solar, Suntech, Jinko, Longi, Sunpower
 • Měniče SolaX 4. generace
 • Systém vhodný pro dům s min. spotřebou 12.000 kWh/rok
350 110 Kč(vč. DPH, dotace je již odečtena)

Podrobnější popis modelové fotovoltaiky s baterií a ceny po dotaci

Jeden z nejvyšších výkonů, které může Vaše fotovoltaika na klíč mít, aby na ni byly uděleny dotace z dotačního programu Nové zelené úsporám, které jsou pro Vás k dispozici od roku 2021. Hraniční výkon, který ji zahrne do předmětu dotace, je výkon 10 kWp. Z ceny jsme již odečetli dotaci 205.000 Kč za předmět fotovoltaika a projektovou dokumentaci. Celková poskytnutá dotace na fotovoltaickou elektrárnu ale nemusí být konečná. Pokud se Váš rodinný dům nachází ve strukturálně postiženém kraji (Karlovarský, Moravskoslezský nebo Ústecký), dostanete dalších 10 %. Pokud k FVE pořídíte i dobíjecí stanici na elektromobil (wallbox), obdržíte dalších 30.000 Kč za jeden nabíjecí bod, respektive 33.000 Kč, pokud jste ze strukturálně postiženého kraje. A nesmíme také zapomenout na kombinační bonus, který je 10.000 Kč za každou kombinaci s jinými podporovanými druhy energetických úspor, jejichž výčet naleznete v sekci "fotovoltaika dotace".

Hlavním stavebním kamenem fotovoltaické elektrárny je 18 kusů solárních panelů, které jsou složené ze solárních článků vyrobených z křemíku. Tyto panely jsou hermeticky uzavřeny, aby se zamezilo možnosti poničení vnějšími vlivy. Svrchní vrstva je pokryta sklem, ze spodní strany je umělohmotná folie, vše je usazeno v hliníkovém rámu. Střecha rodinného domu není jediným místem, kam můžete svoji novou fotovoltaickou elekrárnu na klíč umístit. Variabilita možností je bohatá, v tomto případě potřebujete ale plochu o rozměru 45 m2. Stejně dobře jako střecha poslouží i konstrukce umístěné na zemi Vašeho pozemku, garáž nebo střecha pergoly či jiného hospodářského stavení. Samotné solární panely a články, z kterých jsou tvořeny, přeměňují elektromagnetickou energii světla na stejnosměrný proud. Měnič, který je v setu obsažen, pak přemění stejnosměrný proud na střídavý, který je ve Vaší domácnosti použitelný. Rozvaděč, který je také součástí fotovoltaické elektrárny, plní ochrannou funkci před přepětím nebo podpětím mezi domácí sítí a FVE. Baterie pomáhají využívat Vaši vyprodukovanou energii v době, kdy nesvítí sluneční světlo nebo je špatné počasí.

Návratnost, kterou u této fotovoltaiky na klíč uvádíme, je pouze orientační. Přesná doba je závislá na Vašich konkrétních podmínkách a hlavně na Vaší ceně elektrické energie. Pokud se u nás rozhodnete tento systém nezávazně poptat, součástí naší nabídky bude samozřejmě přesně vypočítaná návratnost Vaší investice.

Nezávazná poptávka fotovoltaiky na klíč


Místo instalace