Fotovoltaika 8,72 kWp cena s baterií

Foto 4800,

Foto 4804,

 • Dotace NZÚ 200 000 Kč + 5 000 Kč projekt (pro strukturálně postižené kraje +10 %)
 • Požadovaná plocha střechy 40 m²
 • 16 solárních panelů 545 Wp
 • Roční výroba 8.500-10.000 kWh/rok dle lokality
 • Návratnost 7-8 let
 • Kapacita baterií 11,6 kWh
 • Úspora roční energie 65-75 %
 • Baterie Solax Triple Power
 • FV panely Canadian Solar, Suntech, Jinko, Longi, Sunpower
 • Měniče SolaX 4. generace
 • Systém vhodný pro dům s min. spotřebou 10.000 kWh/rok
332 670 Kč(vč. DPH, dotace je již odečtena)

Fotovoltaika s baterií v podrobnějším popisu, cena po dotaci

Každý náš modelový příklad zohledňuje roční spotřebu elektrické energie v domácnosti. Pokud je spotřeba nižší, není potřeba instalovat si nejvyšší možný výkon fotovoltaické elektrárny, který je ještě pokryt z dotací, a to je 10 kWp. Ve fotovoltaice totiž platí, že investice do ní je opravdu výhodná a s nejrychlejší návratností pouze tehdy, pokud to, co vyrobíte, sami spotřebujete.

Cena modelové fotovoltaické elektrárny na klíč, která je uvedena, je již ponížena o dotaci, kterou jsme ji přisoudili. Uvedená dotace ale nemusí být konečná. Jen nám přišlo nekorektní alibisticky uvádět nejvyšší možnou výši dotace a tu odečítat, i když byste na ni ve skutečnosti opravdu nemuseli dosáhnout, protože podmínky pro vyšší dotaci nemusíte splnit. Nicméně, pokud je Váš rodinný dům, na který plánujete umístit fotovoltaiku, ve strukturálně postiženém kraji, myšleno Karlovarský, Moravskoslezský nebo Ústecký, dostanete dotaci navýšenou o 10 %. Jestli se rozhodnete k FVE připojit dobíjecí stanici na elektromobil (wallbox), dostanete od Státního fondu životního prostředí jako administrátora dotace Nová zelená úsporám dotaci 30.000 Kč, respektive 33.000 Kč jestli se Vaše nemovitost nachází ve strukturálně postiženém kraji. Celková cena fotovoltaiky na klíč s wallboxem bude ale samozřejmě vyšší. Vynechat určitě nemůžeme ani možnou fixní částku 10.000 Kč, kterou získáte jako kombinační bonus pokud budete tento předmět dotace kombinovat s dalšími podporovanými druhy energetických úspor. Možné kombinace podrobněji uvádíme v sekci "fotovoltaika dotace". 

Jednou z nejpodstatnějších součástí fotovoltaické elektrárny, kterou Vám zde představujeme, je 16 kusů solárních panelů, které pro svoji instalaci potřebují rozlohu 40 m2. Tyto solární panely nemusí být umístěny pouze na střeše Vašeho rodinného domu. Pro jejich instalaci postačí jakýkoliv prostor, který rozměry splňuje, může to být jiné hospodářské stavení na Vašem pozemku, střecha pergoly, garáže nebo parkovacího stání, dotaci obdržíte i v případě, pokud panely umístíte přímo na pozemek, v tomto případě je ale potřeba splnit podmínku, aby byla zeleň pod panely přístupná k jejímu udržování. Na rozdíl od našich prvních solárních panelů, které jsme instalovali v roce 2008 a jejich výkon byl 230 Wp, jsou tyto o poznání výkonnější, jejich výkon je 545 Wp. Solární panely a jejich články přeměňují elektromagnetickou energii světla na stejnosměrný proud, který je v měniči přeměněn na střídavý. Rozvaděč obsažený v setu plní ochrannou funkci před přepětím nebo podpětím mezi domácností a FVE. V době, kdy nesvítí sluneční světlo nebo je špatné počasí, zajistí domácnosti elektrický proud výkonné baterie.

Doba návratnosti této investice je 7-8 let. Nicméně je pouze orientační a pokud se rozhodnete nás kontaktovat přes formulář nezávazné poptávky, rádi Vám její přesnou dobu vypočítáme na základě Vašich specifických podmínek, které ji mohou změnit. Velice záleží na tom, jaké jsou Vaše konkrétní podmínky, jaké budou Vaše konkrétní požadavky, a také na tom, jaká je výše ceny elektrické energie, kterou odebíráte.

Nezávazná poptávka fotovoltaiky s baterií


Místo instalace