Fotovoltaika 6,54 kWp cena s baterií

Foto 4800,

Foto 4804,

 • Dotace NZÚ 200 000 Kč + 5 000 Kč projekt (pro strukturálně postižené kraje +10 %)
 • Požadovaná plocha střechy 30 m²
 • 12 solárních panelů 545 W
 • Roční výroba 6.500 - 8.000 kWh/rok dle lokality
 • Návratnost 7-8 let
 • Kapacita baterií 11,6 kWh
 • Úspora roční energie 70-80%
 • Baterie Solax Triple Power
 • FV panely Canadian Solar, Suntech, Jinko, Longi, Sunpower
 • Měniče SolaX 4. generace
 • Systém vhodný pro dům s min. spotřebou 6.500 kWh/rok
291 250 Kč(vč. DPH, dotace je již odečtena)

Nabízená fotovoltaika na klíč zblízka, cena může být nižší

S potěšením můžeme konstatovat, že vývoj v oblasti solárních panelů jde mílovými kroky kupředu, a tak zatím co jsme v roce 2008 instalovali solární panely s jmenovitým výkonem okolo 230 Wp, dnes Vám můžeme nabídnout jmenovitý výkon 545 Wp. V návrhu fotovoltaiky na klíč, který jsme pro Vás připravili, je jich 12 kusů. Tyto solární panely přeměňují elektromagnetickou energii světla na stejnosměrný proud. Jelikož je jejich jmenovitý výkon vyšší, potřebujete pro jejich umístění menší plochu (v našem případě 30 m2) a celková cena pořízené fotovoltaické elektrárny se tím snižuje.

Dalším faktorem, který ovlivňuje cenu fotovoltaické elektrárny na klíč, jsou samozřejmě dotace Nová zelená úsporám. Dotace se současnými pravidly, které jsou v tomto znění platné od roku 2021, jsou poměrně štědré a návratnost investice do fotovoltaiky se díky nim výrazně zkrátí. V našem modelovém příkladě jsme použili výši dotace 200.000 Kč, tato Vaše úspora ale nemusí být konečná. Pokud se Vaše nemovitost nachází ve strukturálně postiženém kraji, kterým je Karlovarský, Moravskoslezký nebo Ústecký, zvýší se dotace o 10 %. Pokud si k FVE pořídíte i nabíjecí stanici na elektromobil (wallbox), dostanete dalších 30.000 Kč, respektive 33.000 Kč pro strukturálně postižený kraj, za jeden zakoupený wallbox. Cena fotovoltaiky na klíč se ale samozřejmě zvýší pořízením této nabíjecí stanice. Pakliže máte rozsáhlejší plány s aplikací energentických úspor na svém rodinném domě, nemůžeme opomenout ani kombinační bonus 10.000 Kč za každou kombinaci fotovoltaiky s dalšími podporovanými úspornými opatřeními, jejichž výčet jsme pro Vás přehledně připravili v naší sekci plné informací o dotacích, které můžete obdržet.

Jak jsme se tedy již zmínili, návratnost investice do fotovoltaiky se výrazně zkrátila a její pořízení je dnes výhodnější, než kdy dříve. S vývojem v oblasti solárních panelů jde ruku v ruce i vývoj ostatních komponentů, z kterých se skládá. Za zmínění jistě stojí výrazně výkonější baterie nebo asynchronní měniče. Baterie mají v dnešní době vyšší kapacitu a jejich umístění je variabilnější, než při našich prvních instalacích. Jelikož je fotovoltaická elektrárna nejefektivnější, když elektrickou energii, kterou vyprodukujete, spotřebujete ke své potřebě, jsou jedním z podstatných stavebních kamenů, ovlivňujících návratnost investice. V době, kdy nesvítí slunce nebo je nepříznivé počasí, můžete využívat elektrickou energii, kterou jste do nich akumulovali. Asynchronní měniče umožňují lepší využití elektrické energie napříč fázemi rodinného domu.

Návratnost investice do fotovoltaické elektrárny je jistě jedním z klíčových faktorů, které Vás při uvažování o pořízení tohoto ekologického zdroje elektrické energie zajímají. Pro náš modelový příklad uvádíme návratnost 7-8 let. Musíme ale připustit, že tato doba nemusí být konečná, protože je velmi odvislá od konkrétních podmínek, které ve Vaší domácnosti panují a samozřejmě od ceny elektrické energie, kterou nakupujete od svého distributora. Součástí naší nabídky fotovoltaiky na klíč je výpočet návratnosti na základě Vašich podmínek, její doba bude tedy výrazně přesnější a konkrétní. Pokud se rozhodnete vyplnit nezávaznou poptávku níže, budeme poctěni. Ozveme se Vám nejpozději do 48 hodin zpět. Jestli se rozhodnete nám do poznámky napsat celou svojí adresu, bude to sloužit pouze pro náhled do map, abychom si ujasnili, jak solární panely umístit. Nemusíte se bát, že prozrazení adresy bude znamenat nekonečné urgování a nátlak ke koupi fotovoltaické elektrárny od nás.

Nezávazná poptávka fotovoltaiky s baterií na klíč


Místo instalace